Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / 14 bin lira maaşla personel alımları başladı

14 bin lira maaşla personel alımları başladı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 14 bin maaşla alım yapılacak olan 28 kişilik personel ile ilgili, hangi alanlarda kadro istihdamında bulunulacağı, nasıl alım yapılacağı ve personelde aranacak şartların detaylarını yayımladı. Kadrosunu genişletmek isteyen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü personel alımı başvurularını kabul etmeye başladı ve başvuruların şartları, alınacak maaş ile ilgili açıklama yaptı. Havacılık Sertifikasyonu Uzmanlığına 15 kişi, Havacılık Simülatör Uzmanlığına 10 kişi alınacaktır. Alınacak bu alanlar için Yükseköğretim Kurumlarının Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılı ve Uzay Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak ve çalışacağı alanın literatürünü takip edecek kadar yabancı dil bilmek şartları aranmaktadır.

Personel Alımlarında Son Nokta

Merkezi Ankara olmak üzere, İstanbul, Antalya ve Nevşehir’de çalışacak olan vatandaşların Havacılık aracı ve parçaların tasarımı, üretimi, Havacılık Simülatör Tasarımı, Üretimi veya Sertifikasyonu alanlarında en az üç yıllık tecrübe sahibi olmak şartı aranmaktadır. Mesleki tecrübenin yılına göre ödenecek maaş miktarları 9 bin Türk Lirasından başlayıp 14 bine kadar yükselmektedir. Büro personeli olarak 3 kişi alınacaktır. Bu alan için Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS ön lisans programlarından P93 türüne puanının olması şarttır. Kişiler tecrübesine göre ücretlendirilecektir.

Adayların 29.01.2018 ile 09.02.2018 tarihleri arasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün internet adresinde bulunan başvuru ekranından elektronik ortamda başvuru yapılabileceklerdir. İstenilen evrakları ibraz edemeyenlerin, güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen, başvurusunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği tespit edilenlerin başvuruları iptal edilecektir. Bu durumda olan adaylar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Personel alımı ile ilgili bütün duyurular genel müdürlüğünün web sitesinden duyurulacaktır. Başvuru sahipleri, işlemlerinin başlamasından göreve başlatmaya ilişkin tebligat işlemleri tamamlanıncaya kadar hak talebinde bulunamazlar. Büro Personelliği için KPSS türünden en yüksekten puan sıralaması yapılarak alım yapılacaktır. Havacılık Simülatör ve Havacılık Sertifikasyon Uzmanlığı için başvuran adaylara sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sonuçlar genel müdürlüğünün resmi sitesinden ilan edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir