Salı , Ekim 19 2021
Anasayfa / Uçak Haberleri / Aeroflot Kahire İçin Önemli Açıklama

Aeroflot Kahire İçin Önemli Açıklama

2018 FIFA Dünya Kupasının Rusyada yapılacak olmasından dolayı Rusyanın en büyük havayolu firması olan Aeroflat Moskova ile Kahire arasında yapılacak seferler hakkında önemli bir açıklama yaptı. Ünlü Rus havayolu şirketi Aeroflot yaptığı önemli açıklama ile Rusyanın başkenti Moskova ile Mısırın başkenti Kahire arasında yapılacak uçuşların bilet satışlarının 13 Mart 2018 tarihinde başlayacağı düzenli seferlerin ise 11 Nisan 2018 tarihinden itibaren yapılacağını duyurdu. Dünyaca ünlü firma yaptığı açıklamada, Moskova ile Kahire arasındaki uçak seferlerinin yeniden başlayacağını ve başlama tarihi olarak da 11 Nisan’ın belirlendiği ifade edildi. Başlayacak olan yeni seferlerin Şeremetyevo Havaalanı’ndan haftada üç defa olacağını ve uçuşların Airbus A320 tipi yolcu uçakları ile gerçekleşeceği belirtildi.

Kahire’ye yapılacak olan bu uçuşların bilet satışının 13 Mart’ta başladığı ve SU 400 sefer sayısı ile yapılacak olan bu yolculukların Cumartesi, Pazartesi ve Çarşamba günleri gerçekleştirileceği, Mısır’ın başkentinden Moskova’ya SU 401 sayılı seferlerin ise Pazar, Salı ve Perşembe günleri olacağı belirtildi. Rusya’nın ev sahipliği yapacağı ve 12 Haziran ile 2 Temmuz arasındaki tarihlere denk gelen 2018 FIFA Dünya Kupasında iki başkent arasında yapılacak olan uçuşların yoğun olacağı düşünülen talepten dolayı her güne çıkarılacağı ve uçuş sıklığının da artırılacağı ifade edildi. Mısır ile Rusya arasında yapılacak olan seferlerin bu kadar dikkat çekmesinin nedeni 2015 yılının Kasım ayında iki ülke arasındaki uçuşların askıya alınmış olmasından kaynaklanmaktadır.

Rusya’nın iki ülke arsındaki uçak seferlerini askıya almasına, Mısır’ın Şarm el Şeyh şehrinin havalimanından havalanan Kogalımavia Havayollarına ait Rus yolcu uçağının düşürülmesi sebep olmuştu. Yaşanan bu olay üzerine Mısır hükümeti Kahire Havalimanı’ndaki güvenlik önlemlerini fazlasıyla artırmıştı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 2018 yılının Ocak ayında Kahire Havalimanını hava trafiğine kapatılanlar listesinden çıkaran kararnameyi imzalamıştır. Bu kararname sonrasında charter seferler hakkında görüşmelerin yapılması beklenmektedir. FIFA Dünya Kupası, ilk turnuvası 1931 yılında yapılan, futboldan uluslararası alanda sorumlu olan en üst düzey yönetim organı olan Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği üyesi ülkelerin erkek milli takımlarının katıldığı bir turnuvadır. Almanya’nın şampiyon olduğu 2014 yılından sonra 4 yılda bir yapılan bu turnuva 2018 yılında Rusya’da yapılacak olmasından dolayı uçuşlar önem arz etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir