Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Air Arabia Maroc Havayolu

Air Arabia Maroc Havayolu

Birleşik Arap Emirlikleri devletine bağlı çok sayıda hava yolu şirketi bulunmakta ve bunlardan bir tanesi olan Air Arabia Maroc Havayollarının kime ait olduğu insanlar tarafından merak edilmektedir. Air Arabia Maroc Havayolu firması AirArabia şirketinin bir iştiraki konumunda bulunduğundan dolayı söz konusu şirket Air Arabia tarafından kurulmuştur. Air Arabia ise Sultan bin Muhammad Al-Qasimi tarafından 3 Şubat 2003 yılında kurulmuştur. Şirketin önceliği insanları çok daha uygun fiyatlara seyahat ettirmek olduğundan ülke içerisinde faaliyet gösteren firmalara göre daha farklı bir politika izlemektedir. İzlenen politika neticesinde ise istenen başarıyı sağlayan firma bu şekilde farklı iştirakler sayesinde hem uçuş ağını genişletmekte hem de çok daha fazla kar elde etmektedir.

AirArabiaMoroc firması Fas’a hizmet vermekte ve buradaki yolcuları hava yolu ile farklı noktalara taşımaktadır. Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Fas’ın başkenti Rabat olmasına rağmen Kazablanka kenti daha öne çıkmakta ve dünyada daha fazla bilinmektedir. Ülke içerisinde 30 milyondan fazla insan yaşamakta ve bölgenin önemli ülkeleri arasında yer almaktadır. Hem denize hem de okyanusa kıyısı olan bu ülkeye yıl içinde çok sayıda turist gelmektedir. Air Arabia Maroc Havayolu sayesinde Deniz, kum ve güneşin keyfini yaşamak isteyen insanlar tatil yeri olarak bu ülkeyi tercih etmektedir. Bunun dışında ülke için çok farklı doğal güzellikler bulunmakta ve bu güzellikler insanların ilgisini çekmektedir. Afrika kıtasına özgü olan toprak yapısı sebebiyle farklı oluşumların olduğu ülkenin farklı yerlerinde farklı yapılar bulunmaktadır.

Fas içerisinde aynı zaman çok sayıda tarihi yapı bulunmakta ve bunun sebebi ise tarih boyunca buraya hakim olan devletlerdir. Söz konusu devletler tarih boyunca buralara farklı eserler yapmış bunların bir kısmı günümüze kadar ulaşırken bir kısmı ise yok olmuştur. Fas en son Fransa sömürgesi iken bağımsızlığı kazanmıştır. En güzel tarihi yapılardan bir tanesi burada yer alan Hasan Camiidir. Air Arabia Maroc Havayolu ile gelen turistlerin bu camiiyi görmeleri mümkün.  Bunun dışında farklı camilerde bulunmakta ve bunlarda kullanılan mimari çok dikkat çekmektedir. Özellikle duvarlarda kullanılan süslemeler ve motifler insanların ilgisini çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir