Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Air Canada Havayolları Kime Ait

Air Canada Havayolları Kime Ait

Dünyadaki en büyük 20 havayolu şirketi arasında yer alan Air Canada 1937 yılından beri faaliyet gösteren ulusal ve başarılı bir kuruluş olarak altı kıtada yolcularına hizmet vermektedir. Peki, bu kadar başarılı olan Air Canada havayolları kime ait? Firmanın merkezi Montreal’de bulunmaktadır. Kanada’nın ulusal şirketlerinden olan Air Canada 1989 yılında özelleştirilerek halka arz edilmiştir. Hisseler Toronto borsasında işlem görmektedir.  Şirket bünyesinde yaklaşık olarak 30 bin kişi çalışmaktadır. Firma altı kıtada 200’den fazla noktaya uçuş düzenlemektedir. Air Canada yılda yaklaşık olarak 48 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir. Firma yüksek standartlarda hizmet vermeyi amaçladığından dolayı 11 üyeli bir yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir. Air Canada firması %100 güvenli, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir.

Air Canada Türkiye’ye Sefer Düzenliyor mu?

Air Canada 81 yaşında olan bir kuruluştur. Firma ilk uçuşunu sadece iki yolcu ile gerçekleştirmiştir. 1964 yılında ise ulusal bir firma olmak isteyen şirket adını Air Canada olarak değiştirerek hizmet vermeye devam etmiştir. Firma ABD’ de 56, Afrika, Asya, Güney Amerika, Meksika, Avustralya,  Orta Amerika’da 87 noktaya sefer düzenlemektedir. 200 den fazla noktaya uçuş düzenleyen firma kesintisiz ve kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Air Canada business Class yolcularına ayrıcalıklı hizmet vermektedir. Check-in işlemleri, havalimanında güvenlikten önce geçme imkânı ve bagajlarınızı öncelikli teslim etme gibi jestler sayesinde yolcularına farkını yaşatmaktadır.

Air Canada Türkiye’ye de sefer düzenlemekteydi. Ancak 2017 yılında taleplerdeki düşüş gerekçe gösterilerek Toronto İstanbul uçuşları bir süreliğine askıya alınmıştır. Ancak havayolu şirketinin merkezi terör olaylarını gerekçe göstererek seferlerin ülkemiz toparlanana kadar başlamayacağı yönünde açıklamada bulunmuştur. Firma tarafından gerçekleştirilen araştırmalarda Kanada’da yaşayan Türkler ve Türkiye’ye tatil için gelmek isteyen yolcuların terör nedeni ile biletlerini ertelediği sonucuna ulaşmıştır. Bu nedenle firma uçuşlarını iptal etmek durumunda kalmıştır.

20 büyük havayolu şirketi arasında yer alan Air Canada hisselerini piyasaya sürdüğü için kârlılık oranlarını yüksek tutarak ortaklarını da memnun etmeyi hedeflemektedir. Üstün hizmet kalitesi ile de müşterilerini kalitesi ve farkı ile hayran bırakan firma her geçen gün büyüyen uçak filosu ile dünyanın 6 kıtasında büyüyerek hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir