Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Air France sahibi ve kuruluşu

Air France sahibi ve kuruluşu

KLM firması ile ortaklığı vardır. Sky Team kurucu üyesi olarak faaliyet gösteren Air France hava yolu şirketinin merkezi Parisin kuzeyindeki Tremblay-en- France’de bulunur. Fransa’nın bayrak taşıyıcı firmasıdır. Uzun adı Societe Ar France S.A olan firmanın 113 ülkenin 256 farklı noktasına uçuşu bulunmaktadır. Her geçen gün uçuş noktalarını artırmaya özen gösteren firma ülkesinin en önde gelen hava ulaşım şirketidir. Fransa’nın en köklü ve başarılı firması olan Air France’nin kuruluşu 1900’lü yıllara dayanmaktadır. 2004 yılında en az kendi kadar başarı olan Hollanda asıllı KLM hava yolu firması ile ortaklık yapmıştır. Yapılan ortaklık firmanın daha da büyüyerek ilerlemesine sebep olmuş ve günde ortalama 250 uçuş trafiğine ulaşmıştır.

Filosunu 635 uçağa yükselten firma 2015 yılında 95 ülkeye uçarken büyümenin neticesinde iki yılda ülke sayısını 113’e yükselterek geniş bir ulaşım ağına sahip olmuştur. Fransa’dan uzak olan Washington, Los Angeles, Tokyo gibi noktalara tam bir teknoloji harikası olan ve filosuna dâhil ettiği Airbus 380 modelli yolcu uçakları ile gerçekleştirmektedir. Yolcularının memnuniyetinden dolayı filosunda 9 adet bulunan Airbus 380 uçaklarının zamanla artırarak sayısını yükseltmeyi planladığı bilinmektedir. Firma Afrika, Avrupa, Güney Amerika’nın 25, Kuzey Amerika’nın 250 farklı noktasına, Türkiye de dâhil olmak üzere dünyanın önemli noktalarına güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlamaktadır. Hava yolunun ülkemizde İstanbul Atatürk Havalimanı’na seferleri bulunmakta idi.

Air France Havayolu Şirketi Tartışmaları

Havayolu şirketi, Aralık 2017 tarihinde Paris’ten İstanbul’a gerçekleştireceği uçuşlarını gelecek sezondan itibaren alt firmasını yapacağını açıkladı. Seferler firmanın, Paris-Charles de Gaulle Havalimanı merkezli alt markası Joon tarafından yapılacağı bildirildi. Joon Hava yolu firmasının ilk Paris – İstanbul arasındaki uçak seferlerine 25 Mart 2018 tarihinde yapacağı, yaz aylarından itibaren uzun menzilli hatlarına da başlayacağı belirtildi. Yolcular arasında eskisi kadar konforlu bir hizmet alamayacakları konusundaki kaygılarını gidermek için açıklama yaptı. Air France, markanın kendine has ürün ve hizmetler sunacağı ve asla düşük maliyetli bir hava yolu markası olmadığını vurgulayan açıklama yaptı. Paris’ten Amerika’ya gitmek isteyen 15 milyon Müslüman yolcuyu uçağa kabul etmediği için tartışmalara konu olan firma sektörde yolcu taşımacılığında önemli bir yere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir