Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / AirArabia Havayolları Kimin?

AirArabia Havayolları Kimin?

Birleşik Arap Emirliklerine bağlı olan havayolları şirketlerinden birisi olan AirArabia 3 Şubat 2003 tarihinde kurulmuş ve bu tarihten itibaren hizmet veren firmanın sahibinin kim olduğu insanlar tarafından sürekli merak edilmiştir. Söz konusu firma kimindir ve kim tarafından kurulmuştur sorusu; ilk defa Sultan bin Muhammad Al-Qasimi tarafından kurulmuş ve ülkenin konseyi tarafından idare edilmektedir şeklinde cevaplanmaktadır. Ülkenin ilk düşük tarifeli hava yolu şirketlerinden birisi olan firma toplamda 32 farklı ülkeye uçmakta ve bunların sayısını her geçen gün daha da artırmaktadır. Özellikle Orta Asya, Afrika, Orta Doğu ve Hindistan gibi bölgelere uçuşlar yapmaktadır. Buralara taşınan yolcuları ucuza taşıma için farklı uygulamalar yapan firma bu konuda başarılı olmaktadır.

Havayollarında Bir Çok Seferle Karşımızda

AirArabia toplamda 44 uçağa sahiptir ve bunlarla yukarıda belirtilen noktalara seyahat etmek isteyen insanlara hizmet vermektedir. Şirketin yarısından fazla halka arz edilmiş durumda olup firma her sene daha fazla kar ettiğinde bunlara olan ilgi de bir hayli fazadır. İlk defa 28 Ekim 2003 tarihinde Bahreyn’e yaptığı sefer ile yolcu taşıyan firmanın bu hızlı yükselişinin çok farklı nedenleri bulunmaktadır. Ayrıca şirket farklı ülkelere ait hava yolu şirketleri ile anlaşmalar yaparak aktarmalı uçuşlar da gerçekleştirmektedir. Böylece uçuş ağı biraz daha artmakta ve 110 sınırını aşmış durumdadır. Böylece kar durumu daha da artmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli kenti Dubai’dir. Dubai kenti son yıllarda elde edilen petrol gelirleriyle yapılmış olup şuanda dünyanın en güzel kentlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Normalde bir çöl olan bölgeye kurulan bu kentin en belirgin özelliği burada yer alan devasa gökdelenlerdir. Bunlardan en yükseği olan Burç Halife’nin toplan uzunluğu 828 metredir. Ayrıca 161 kattan oluşan bu bina kentin ve dünyanın en yüksek binaları arasındadır. Burç Halife’nin 124. katı turistler için özel olarak yapılmış ve buraya gelen turistler kentin her noktasını buradan izleyebilme fırsatı bulmaktadır. Bunun dışında kent içerisinde çok sayıda gökdelen bulunmakta ve bunların önemli bir kısmı otel olarak hizmet vermektedir. Dünyanın her yerinden insanlar buraya tatile gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir