Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Alanya Gazi Paşa Havalimanı Tanıtımı

Alanya Gazi Paşa Havalimanı Tanıtımı

Ülkemizde bulunan ve çok işlek olan havalimanları arasında yer alan Alanya Gazi Paşa Havalimanının yapımı 1999 yılında tamamlanmış olup yıllık yolcu kapasitesi 500 bin civarındadır. Alanya ve çevresinde yer alan tatil alanlarına yurt içinden ve yurtdışından gelmek isteyen yolcuların uçakla yolculuk yapmaları için burası bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. TAV, 2007 ile 2034 yılları arasında buranın işletilmesi ihalesini kazanmış ve hızlı bir büyüme ve gelişme çalışmalarıyla yola devam etmektedir. Alanya ve çevresi için ulaşım kolaylığı ve buna bağlı olarak gelecek ziyaretçiler için oldukça önem arz eden Alanya Gazi Paşa Havalimanı 2 bin 144 metrekare olan bir terminal alanına sahip bulunmaktadır. Altyapısı ve verilen hizmetler açısından sürekli olarak geliştirilmektedir.

Burası Alanya ve çevresinin gelişmesi açısından stratejik sayılabilecek bir öneme sahip bulunmakta ve bu sebeple de TAV tarafında geliştirilmesi ve yenilenmesi açısından ayrı ve özel çalışmalar yapılmaktadır. Uluslararası uçuş açısından önemli bir değerlendirme kategorisi olan 3C kategorisine 2010 yılında ulaşmış bulunmaktadır. Bu özelliği ile çok yakın zamanda uluslar arası bir merkez olması hedefler arasında yer almaktadır. Yurt içinden ve dışından bölgeye gelenlerin çok yoğun olarak kullandığı butik havalimanları arasında yerini almış o olan Alanya Gazi Paşa yolcuların rahatlığı ve güvenli yolculuk yapmaları için uygun hale getirilmiştir.

Alanya Gazi Paşa Havalimanı’ndan İstanbul ve Ankara’ya uçak seferleri düzenlenmekte olup yurt içinden gelen yolcuların bu iki şehirden yapılan uçak seferleri ile Alanya’ya ulaşması mümkün olmaktadır. Yurt dışından Alanya’ya gelecek olan yolcular için ise yine İstanbul ve Ankara aktarmalı uçuşları yapılmaktadır. Alanya Gazi Paşa Havalimanı’na gelen yolcular için burada her türlü imkan ve şehri bilmeyenler için kolaylık sağlanmaktadır. Yolcuların şehir içi ulaşımları da oldukça kolaydır. Bunun sebebi Alanya Gazi Paşa Havalimanı’nın sahil bölgesine ve dinlenme tesislerine çok yakın olmasıdır. Çok kullanılan bir güzergahta yer alması sebebiyle ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Yine de havalimanı içerisinde taksi ve araç kiralama imkanı bulunmaktadır. Uçak ile havalimanına gelip buradan kiralanan araç ile ulaşım konusunda rahat etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir