Salı , Mayıs 26 2020
Anasayfa / Uçak Firmaları / Alitalia Havayolları Sahibi Kimdir

Alitalia Havayolları Sahibi Kimdir

Alitalia firması özellikle son yıllarda kampanyalı fiyatları ile öne çıkmış olan ve birçok kişi tarafından ortakları ve sahibi kimdir şeklinde sorular sorulan bir havayolları firmasıdır. Alitalia havayolları sahibi kimdir sorusunun yanıtlanması birçok kişinin ve firma ile seyahat etmeyi planlayan kişilerin merakını gidermek açısından önemlidir.

Alitalia Havayolları ya da bilinen diğer ismiyle Societa Aerea Italiana İtalya’nın ulusal havayolu firmasıdır. Firmanın merkez ofisi Roma’da yer almakta olup hubların yer aldığı ana havaalanı ise Leonardo da Vinci Fuimicino Havaalanı’dır. Bu havaalanı dışında ayrıca Milan Linate Havaalanı ve Milan Malpensa Havaalanı da kullanılmaktadır. Alitalia Havayolları 1999 senesinde kurulmuş olan ve günümüze dek birçok kez yönetici değiştiren bir firmadır. Zor zamanlar geçiren ve çok kez el değiştiren firma günümüzde ise Sky Team’in bir parçası olarak devam etmektedir. 2018 senesi itibari ile 12.013 çalışanı bulunan firma İtalya için en büyük havayolu firmasıdır. Firma 2013 senesinde birçok zorlukla karşılaşıp sonunda iflas etmiş ancak hükümetin desteği ile ayağa kalkmaya çalışmıştır. Verilen desteğe rağmen tam anlamıyla toparlanamayan firmanın hisselerinin %49 orası Etihad Airways firmasına satılmıştır.

Bilmedikleriniz ve Daha Fazlası

Şirketin üyesi olduğu SkyTeam aracılığı ile diğer havayolu firmaları ile ilişkileri güçlenmiş ve birlikte aktarmalı uçuşlar yapılmasıyla müşteri potansiyeli genişlemiştir. Avrupa’daki ve dünyadaki birçok farklı noktaya çok sayıda sefer düzenleyen firma son yıllarda modern ve konforlu uçuşlarının kampanyalı fiyatlarla müşterilere sunulması ile dikkat çekmektedir. Alitalia Havayolları filosunda yer alan uçaklar 22 Airbus A319-100, 12 Airbus A321-100, 12 Airbus A330-200,42 Airbus A320-200 ve 10 Boeing 777-200ER olarak bilinmektedir. Şirket güvenlik ve konforu son derece ön planda tuttuğundan bazı uçuş güvenliği riski bulunan uçakları filosundan çıkarmış ve müşterilerine modern uçaklar ile hizmet etmeye devam etmektedir. Alitalia Havayolları tarihinde iki uçak kazası ve kaçırılma olayı yer almaktadır. Olaylardan bir tanesi Paris- Roma seferindeki 329 nolu uçuştur. İkinci olay ise 2013 senesinde gerçekleşmiş olan Madrid- Roma seferinde kullanılan uçaktır. Günümüzde ise güvenilirliğini tekrar kazanmış olan firma birçok noktaya düzenli olarak seferler gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zamanın hızlı geçtiği dünyada uçakların havada yolcularını güvenilir bir şekilde ulaşmak istedikleri yere götürmeye çalıştıkları gibi, şuan o uçaklardan birinden olmak isteyip gideceği güzergaha ait uçak bilet fiyatlarını incelemek isteyen milyonlarca kişiden biride siz olabilirsiniz. Gideceğiniz güzergah ister yurt dışı uçuşu olsun, ister yurt içi uçağı olsun tüm uçuşlara ait fırsatları sizleri bekliyor. Artık Ucuz Uçak Bileti alımlarınızı erken rezervasyon imkanıyla değil günü ne kadar yakın olursa olsun size en uygun ideal uçuş planı ve biletinizi seçmeniz için fırsatlar sunulacaktır.