Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Alp dağlarında uçak düştü kurtulan olmadı

Alp dağlarında uçak düştü kurtulan olmadı

Doğal güzelliğiyle ön plana çıkan İsviçre sınırları içerisinde bulunan Alp Dağlarında yakın bir zamanda uçak düştü ve düşen uçaktan sağ bir şekilde kurtulan olmadı. Alp dağlarında uçak düştü kurtulan olmadı haberinde yer alan bilgilere göre; uçak seyir gezisi yapıyordur. 20 kişilik bir kapasiteye sahip olan uçağın eski model olduğu belirtildi. Pervaneli olarak sınıflandırılan uçak grubu içerisinde yer alan uçağın, Piz Segnas dağına düştüğü bilgisi bulunmaktadır. JU – AIR havayolu şirketine ait olan pervaneli uçağın, Ju – 523 model bir uçak olduğu da belirtildi. Uçağın düştüğü bölgeye varan bölge polisi, Graubünden bölgesindeki bu kazada kurtulan olmadığını açıkladı. Ayrıca uçak parçaları dağın 2.540’ıncı metresinde dağılmış bir halde bulunmuştur. Kaza sonrasında çok sayıda helikopter bölgede arama kurtarma çalışması başlattı. Ancak yapılan tüm arama kurtarma çalışmalarına rağmen uçağın içerisinde bulunan 20 kişiden kurtulan olmadı. Ayrıca bölgeyle alakalı olarak uçuşa yasak olduğuna dair haberlerde yayılıyor.

Alp dağları sarp yapısıyla oldukça görkemli dağlardır. Bunun yanı sıra Alp Dağları; sert rüzgarların hakim olduğu bir dağdır. Bundan dolayı bölgede uçak seferleri düzenlemek bir hayli zordur. Uçak teknolojilerinin gelişmiş olması, her ne kadar kaza sayısını azaltmış olsa da yine de nadiren de olsa kazalar yaşanılmaktadır. Uçaklarda kaza olduğu an kurtulma olasılığının çok düşük olduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bu durum insanlarda uçak fobisinin gelişmesine de etkili olmaktadır. Ancak bütün bunlara rağmen istatistik açıdan bir araştırma yapıldığında en güvenli seyahat olanağının; uçaklarla yapıldığı ortaya çıkmaktadır.

Düşen Uçakta Kurtulan Olmadı

Uçak korkusu, her ne kadar psikolojiyle ilgili olsa da söz konusu korkunun çocuk dönemindeki yanlış bilgilendirmelerden de kaynaklandığı bilinmektedir. Düşme korkusu beraberinde uçak korkusu fobisini de tetiklemektedir. Söz konusu korkuyu yenmenin yolu ise ancak; iyi bir danışma hizmeti satın almakla mümkün olmaktadır. Bu sorunun tedavisinde oldukça önemli gelişmeler yaşanılmış durumdadır. Pek çok danışman söz konusu sorunu birkaç seansla düzeltebilmektedir. Bu durum ülkemiz için de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde bu alanda uzman olan danışman sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir