Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / AnadoluJet Sahibi Kimdir?

AnadoluJet Sahibi Kimdir?

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketlerinden birisi AnadoluJet sahibi kişisel olarak şahısa ait değildir, Anadolujet Havayolları Türk Hava Yolları bünyesinde kurulan bir şirkettir ve şirket insanları çok daha düşük fiyatlara uçurmayı hedeflediklerini belirtmektedir. Söz konusu firma 2008 yılının Nisan ayında kurulmuş ve bu tarihten itibaren de ülke içindeki noktalara seferler yapmaya başlamıştır. Şuanda İstanbul ve Ankara’dan ülkedeki bütün havalimanlarına yolcu taşıyan ve oralardan yolcu getiren firma hızla büyümektedir. İlk kurulduğu yıllarda çok az sayıda uçağa sahip olan şirketin şimdi ise 37 uçağı bulunmakta ve bunlarla yukarıda bahsedilen seferleri yaparak yolcu taşımaktadır.

anadolujetlogo.png (330×330)

Anadolujet uçak sayısını artırdığı gibi vermiş olduğu hizmetin de kalitesini sürekli artırmak istemekte ve bu yönde farklı çalışmalar yapmaktadır. Yapılan çalışmalar neticesinde ise müşteri memnuniyeti daha etkili bir şekilde sağlanmakta ve bu bakımdan büyümeyi çok daha etkili bir şekilde gerçekleştirmektedir. Firma tarafından yapılan seferler esnasında uçak içinde farklı ikramlar verilmektedir. Su, çay, kek ve benzer ikramlar yolculara tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Böylelikle insanlar yolculuk esnasında çok daha rahat etmekte ve keyifli bir yolculuk geçirmektedir. Bunun dışında firma tarafından yolculara ücretsiz bagaj hakkı verilmektedir. Uçağın kargo bölümü için insanlara 15 kg’a kadar bagaj hakkı verilirken kabin için ise 8 kg’a kadar hak verilmektedir. Böylelikle kişiler 23 kg’a kadar olan yüklerini yanlarında taşıyabilirler.

anadolujetucagi.jpg (666×375)

Anadolujet ile seyahat etmek isteyen kişiler bir takım işlemlerini şirketin web sitesi üzerinden yapabilmektedir. Yapılan işlemlerin başında bilet alma gelmektedir ki birçok kişi biletlerini bu yol ile almaktadır. Web sitesine giriş yapıldıktan sonra öncelikle seyahat edilecek kentler seçilmeli ardından da firma tarafından yapılan seferlerden uygun tarihli olan tercih edilmelidir. Bu aşamadan sonra ise kişisel bilgiler ve ödeme yapılarak bilet alınabilmektedir. Ayrıca internet üzerinden koltuk seçimi ve check in işlemleri dahi yapılabilmektedir. İnsanlar belli bir ücret ödemek suretiyle istedikleri yerde seyahat edebilmektedir.

Yazı Değerlendirmesi
  • Doğru bilgi
  • Okunabilirlik
5

Özet

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketlerinden birisi AnadoluJet sahibi kişisel olarak şahısa ait değildir, Anadolujet Havayolları Türk Hava Yolları bünyesinde kurulan bir şirkettir ve şirket insanları çok daha düşük fiyatlara uçurmayı hedeflediklerini belirtmektedir.

Sending
User Review
2 (3 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir