Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Ankara Diyarbakır Uçak Biletleri

Ankara Diyarbakır Uçak Biletleri

Ankara ve Diyarbakır kentleri arasında  uçak yolcuğu ile seyahat etmek isteyen yolcular için Pegasus ve Anadolu Jet gibi yerli havayolu şirketleri tarafından Ankara Diyarbakır Uçak Biletleri satışa sunulmakta olup gerçekleştirilen seferler direk uçuşlar ile bir buçuk saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Pegasus şirketinin saat 06.30 kalkışlı seferinde biletler 105 lira seviyesinden müşterilerin beğenisine sunulmakta iken Anadolu Jet firmasının saat 08.00, 15.55 ve 19.45 gibi günün değişen zaman dilimleri içerisinde yapılan seferlerinde biletler 140 liradan başlayarak 205 liraya kadar çıkabilmektedir. Ülkemizin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri konumunda olan Ankara kenti geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Birçok devletin bölgede hüküm sürmesi farklı kültürel ve tarihi zenginliklerin bölgede bulunmasını sağlamış olup görülmeye değer rotalar içerisinde Ulu Önder Atatürk ve İsmetİnönü gibi liderlerin naaşlarının bulunduğu Anıtkabir, bölgenin simgesi konumundaki Ankara Kalesi ve Atakule bu yerlerin başında bulunmaktadır. Hızlı tren hatları, havalimanı gibi gelişmiş ulaşım altyapısı bulunan kentte tarım alanında tahıllar ve baklagillerin üretimi yoğun bir şekilde yapılmakta iken hayvancılık| sektöründe tiftik keçisi üretimi gerçekleştirilmektedir. Sanayi ve ticaret alanlarında gelişmiş bir yapıya sahip olan bölgede gıda ve tekstil sektörleri de halk için önemli bir istihdam kaynağı oluşturmaktadır.Artan yatırımlar ile şehir her anlamda büyümeye devam etmektedir. Ankara Diyarbakır Uçak Biletleri arasında sefer yaptığınızda bu güzel yerleri görebilirsiniz.

Diyarbakır kentinde yaklaşık olarak 2 milyon kişi yaşam sürmekte olup kent, çevresine göre ekonomik anlamda gelişmiş bir yapıya sahiptir. Bölge ekonomisinde sebze ve meyvecilik ile tahıl üretimi önemli bir yer tutmaktadır. Cayır ve meraların yoğun bir şekilde bulunduğu bölgede koyun ve keçi gibi küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmasına rağmen elde edilen verim oldukça düşüktür. Bölgede inşaat sektörü ile demircilik ve kuyumculuk gibi sektörler de günden güne gelişim göstermektedir. Bölgede ziyaret edilebilecek noktalar arasında ise Çin Seddinden sonra en büyük ikinci yapı olma özelliğine sahip olan Diyarbakır Surları, bölge mimarisine uygun şekilde imar edilen Behram Paşa Konağı ve Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri bulunmaktadır. Ankara Diyarbakır Uçak Biletleri en uygun fiyatlı avantajlı seçenekleri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir