Pazartesi , Eylül 27 2021
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Ankara İzmir Uçak Bileti Fiyat Listesi

Ankara İzmir Uçak Bileti Fiyat Listesi

Pegasus ve Anadolu Jet gibi yerli havayolu şirketleri tarafından düzenlenen Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı Ankara İzmir Uçak Bileti, İzmir uçuşlarında uçak bileti fiyat listesi ile ilgili olarak günün değişen zaman dilimlerine bağlı olarak istenen bedellerde farklılıklar bulunduğundan bahsedebilmek mümkündür. Saat 07.40, 10.45, 16.05 ve 20.00 gibi zamanlarda yapılan uçuşlarda yolculuk süresi yaklaşık olarak bir buçuk saat civarında olmaktadır. Ankara Izmir güzergahında uçak biletleri 75 liradan başlayarak 300 liraya kadar çıkabilmektedir. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan Ankara ülkenin başkenti olması be pek çok kamu kurumunun burada yer alması sebebiyle göç alan şehirler arasında yer almaktadır.Milli mücadele ve Kurtuluş Savaşı döneminin sembol şehirlerinden olan bölgede bu dönem ve sonrasından kalma pek çok tarihi yapı bulunmaktadır.

Bölgeyi ziyaret eden konuklar için görülmeye değer rotalar arasında Ulu Önder Atatürk’ün naaşının yer aldığı Anıtkabir, milli mücadele dönemi ve Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında kullanılan meclis binaları ile şehrin sembol yapılarından Ankara Kalesi bulunmaktadır. İç Anadolu bölgesinde bulunan ve bu nedenle karasal iklimin etkili olduğu başkentte buğday ve arpa gibi tahıllar ile baklagil üretimi yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ulaşım alanında yapılan yatırımların etkisiyle bölgeye İstanbul, Konya ve Eskişehir gibi noktalar üzerinden hızlı tren seferleri ile hızlı bir şekilde ulaşabilmek mümkündür. Bölgede yer alan Esenboğa Havalimanından da ülke içi ve yurtdışı uçuşları geniş bir ağ üzerinde gerçekleştirilmektedir. Ankara İzmir Uçak Bileti alarak da ulaşım mümkün.

Ege bölgesinin en gelişmiş ve en gözde kenti olan İzmir’de ticaret, ulaşım, sanayi ve turizm gibi sektörler ile altyapı hizmetleri oldukça üst düzeydedir. Bölgede büyük bir liman bulunması ihracat ve ithalat gibi ticari işlemlerin hareketlilik kazanmasını sağlamıştır. Ulaşımın sağladığı kolaylık da sanayi sektörünün büyümesi yönünde olumlu fayda sağlamış ve bölge halkı için istihdam fırsatı oluşturulmuştur. Bölge turizminde Çeşme, Alaçatı, Efes ve Selçuk gibi noktalar sayesinde deniz turizmi, kültür ve dini turizm amacıyla pek çok ziyaretçinin uğraması önemli gelişmelerin meydana gelmesine ve bölge ekonomisinin büyümesine sebebiyet vermiştir. Alternatif geçim kaynağı olarak tarım alanında da sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir