Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Ankara Kıbrıs Uçak Bileti

Ankara Kıbrıs Uçak Bileti

Uçak biletleri seyahatinizden ne kadar zaman önce rezervasyon yaptığınız Ankara Kıbrıs Uçak Bileti, uçuşunuzun aktarmalı mı aktarmasız mı olacağı, Kıbrıs’a ne zaman seyahat etmek istediğiniz, hava yolu şirketleri ve uçuş biletlerinin sınıfları, uçuş biletlerinin esnek, yarı esnek veya promosyonlu olmalarına göre pek çok farklılık gösterecektir.Ankara-Kıbrıs uçak biletlerine hemen hemen haftanın her günü pek çok farklı saatte pek çok hava yolu şirketi seçeneklerinden kendinize en uygun olanını seçerek kolayca ulaşmanız mümkün; zira Ankara’dan Kıbrıs’a uçak seferleri düzenleyen özellikle Türk Hava Yolları ve Pegasus’un çok geniş uçuş seçenekleri mevcuttur. Türkiye’nin başkentinden yavru vatana seyahat için aktarmasız ve aktarmalı olmak üzere uçuş seçenekleri olmakla birlikte bizim önerimiz elbette ki aktarmasız uçak biletlerini tercih etmeniz yönünde olacaktır. Kıbrıs’ta üç adet havaalanı mevcuttur bunlar; Baf (PFO), Larnaka (LCA) ve Lefkoşa Ercan International (ECN) olarak sayılabilir. Ankara’dan Kıbrıs’a doğru gerçekleşecek seyahatlerde uçak biletlerinin sıklıkla bulunabileceği havaalanı ECN’dir zira kendisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunmaktadır.

Ankara Kıbrıs Uçak Bileti hem aktarmalı hem de aktarmasız uçuşlar mevcut olup, tercih edeceğiniz uçuş zamanı örneğin yaz aylarından birinde ise uçuş biletinizi çok önceden almanız gerekmektedir, zira yazın Kıbrıs’a sıklıkla yapılan turistik seyahatler uçak bileti fiyatlarında bir artışa neden olmaktadır. Aralık ayından Temmuz ayı için anılan yerler arasında Türk Hava Yollarının aktarmasız ekonomi sınıfından gidiş-dönüş bir uçuş seçtiğinizde; ödemeniz gereken miktar yaklaşık olarak 200-250 Türk Lirası iken, bir aktarmalı ekonomi sınıfından gidiş-dönüş uçuş tercih etmeniz durumunda ödemeniz gereken miktar yaklaşık 500 Türk Lirası artmaktadır. Aynı şartlarda Türk Hava Yollarının Business sınıfında seyahat etmeyi tercih ederseniz ödemeniz gereken miktar yaklaşık olarak 1400-1500 Türk Lirası civarında olacaktır. Söz konusu noktalar arasında kış aylarında seyahat etmeniz durumunda biletinizi erken rezerve etmeniz halinde, Türk Hava Yollarının ekonomi sınıfından aktarmasız gidiş-dönüş uçuş için ödemeniz gereken miktar 200 Türk Lirası civarındayken, aynı koşullarda bir aktarmalı gidiş-dönüş uçuş için ödemeniz gereken miktar yaklaşık 400 Türk Lirası artmaktadır.

Ankara-Kıbrıs arasında aniden bir seyahate karar vermiş ve Ankara Kıbrıs Uçak Bileti hemen almanız gerekiyorsa Türk Hava Yollarının ekonomi sınıfından aktarmasız gidiş-dönüş bir uçuş için ödemeniz gereken yaklaşık olarak 900-1000 Türk Lirası iken, bir aktarmalı gidiş- dönüş uçuşunda ödemeniz gereken miktar yaklaşık olarak 700 Türk Lirası artmaktadır. Şayet bu uçuş tercihinizi ekonomi sınıfından değil de Business sınıfında yapmanız durumunda gidiş-dönüş uçuşu için ödemeniz gereken miktar yaklaşık olarak 1500 Türk Lirası civarında olacaktır.

Bir yorum

  1. Günde şöyle sefer sayıları 10 a kadar ulaşırsa git geller falan çok iyi olacak aslında sıklıkla tercih ettiğimiz yavru vatan bizleri her gün bekler oralarda gezilecek yerler daha çok galiba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir