Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Aydın Çıldır Havalimanı Terminal Hizmetleri Nasıldır?

Aydın Çıldır Havalimanı Terminal Hizmetleri Nasıldır?

Aydın ilimizde bulunan Çıldır havalimanı askeri ve sivil havacılık için kullanılan ve yolcularına daha iyi hizmet vermek için hâlâ genişletme çalışmaları devam eden alanlarımızdan biridir. Çalışmaların devam ettiği Aydın Çıldır havalimanı terminal hizmetleri nasıldır? Tüm havalimanlarında olduğu gibi Çıldır havalimanında da yolcularına kaliteli hizmet vermek için sadece pervaneli uçakların ineceği kadar küçük olan 1443 metrelik pisti için büyütme çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bekleme salonları, otoparklar, bebek bakım odaları, WC’ler, banka ATM’leri, cafeler, restorantlar, oyun alanları, bagaj emanet, bagaj ambalajlama gibi birçok terminal hizmetini yolcularının kullanımına sunmaya hazırlanmaktadır. Yine havalimanı terminalinde yolcuların şehir merkezine ulaşımı için taksi, servis ve araç kiralama hizmetleri bu alanımızda da yerini alacaktır.

Aydın ilimizin Tepecik kasabasında 1990 – 1993 yıllarında hizmet vermeye başlayan havalimanını Türkiye’deki diğer alanlardan ayıran farklı bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellik havalimanı yapılması için devlete bağışlanan ilk arazi olmasıdır. Ayrıca havalimanı ismini de bu bağışı yapan ailenin soyadından alarak Çıldır havalimanı olmuştur. Havalimanı sivil ve askeri uçuşlar için kullanılmakta olup uçuş eğitimlerinin de verildiği bir havalimanı olma özelliğini taşımaktadır.

Aydın’a yerli ve yabancı birçok turist gelmektedir. Özelikle yaz aylarında ilimizde bulunan tatil beldeleri Kuşadası, Didim, Söke tatilci akınına uğramaktadır. Tatilinizi yaparken Aydın’ın tarihi dokusunu da görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Egenin gözde lezzetlerini de şehrimizde bulabilir ve farklı lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Başta zeytinyağlılar olmak üzere, tandırlar, pideler, ot yemekleri, incirler, zeytinler tadına bakılması için yıl boyu hazırlanmakta ve ege mutfaklarında yerini almaktadır.

Tatilinizi planlarken Aydın’ın yaz aylarında oldukça fazla turisti ağırladığını unutmayınız. Bu sebeple tatiliniz için yola çıkmadan biletinizi alıp, otel rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. İç ve dış hatlardan düzenlenen uçuşlar ile belirlediğiniz tarihlerde Aydın ilimizde bulunan ve genişletme ve bakım çalışmaları devam eden Çıldır havalimanından uçuşlar başladığı andan itibaren istediğiniz terminal hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabileceksiniz. Yolcuları için kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen birçok firma sizin için terminal binalarında hizmet vereceklerdir. Havalimanı çalışmaları tamamlandıktan sonra Aydın için yeniden yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlamaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir