Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Bavul.com yeni sahipleri iflasını istedi

Bavul.com yeni sahipleri iflasını istedi

Türkiye’de faaliyet gösteren Romanyalı Paravion Turizmin sahibi olduğu uçak bileti, otel rezervasyonu, tur hizmetleri veren Bavul.com aralık ayında faaliyetlerini durdurmuştu. Şirket hakkında bu kez iflas davası açıldı. Şirketin açılan iflas davasının sonuçlanması neticesinde verilecek karar sonrasında mal varlıkları satılacak ve satım işleminden sonra var olan borçlarının ödenmesi düşünülmektedir. 2011 yılında Turkcell tarafından kurulan Bavul.com, Avrupa’nın en büyük turizm şirketlerinden biri tarafından satın alındı. 4 yıl önce Romanya merkezli turizm portalı Paravion Turzim Danışmanlık ve Ticaret Limited Şirketi tarafından satın alınmıştı. İstanbul’da kurulan şirketin faaliyetleri iflas davasından önce Aralık ayında durdurulmuştu ve şirket işlemlerinin durdurulması ile ilgili açıklamalar yapmıştır.

Faaliyetlerinin durdurulması ile ilgili şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada, sektördeki aşırı rekabetçi fiyat politikadan kaynaklı olarak kar payının azalmasının yönündeki düşünceleri aktarıldı. Ürünlerin sağlayıcılarına yapılan ödemelerin Euro cinsinden yapılması, döviz kurlarında yaşanan hızlı değişikliklerin etkili olduğunu vurgulanmıştır. Döviz kurunun dalgalanması, kar payının azalması ve yeterli kazancın sağlanamamasından dolayı borçların birikmesinin de Eylül ayından sonraki faaliyetlerin durdurma kararında etkisi fazladır. Faaliyetlerin durdurulmasının ardından şirket ile ilgili bu kez de iflas talebinde bulunulan dava açıldı. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesinde açılan davanın sonuçlanmasından sonra ünlü Bavul.com’un sahibi Paravion Turizm şirketi tasfiye işlemlerine başlayacak. Tasfiye işlemlerinde şirketin var olan varlıkları satılacak ve borçları ödenecek.

Aralık ayında durdurulan faaliyetlerden rahatsız olan sitenin müşterileri, açılan iflas davası ile daha büyük kaygı yaşamışlardır. Ünlü sayfa Bavul.com üzerinden uçak bileti alan, otel rezervasyonu yaptıran, tur paketi almış olanlar yaptıkları bu işlemlerin durumu hakkında kaygı yaşamışlardır. Bu kaygının farkında olan şirket yöneticileri bu konu ile ilgili gerekli açıklamayı yapmışlardır. Yapılan açıklamada site üzerinden alınan uçak biletlerinin, otel konaklamalarının ve alınan tur paketlerinin tüm yolcular için geçerli olacak şekilde güvence altına alındığını ve her hangi bir maddi kayıp yaşamayacak ve olumsuz bir durumla karşılaşmayacaklarını belirtildi. Tüm seyahatler gerçekleşene ve en son işlem neticelenene kadar müşteri hizmetlerinin servis vermeye devam edeceği duyurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir