Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Bayburt İstanbul Kampanyalı Uçak Biletleri

Bayburt İstanbul Kampanyalı Uçak Biletleri

Havayolu ulaşımına olan yoğun talep kampanyalı uçak biletleri sayısının artmasında neden olduğu için İstanbul ile Bayburt şehirleri arasında seyahat edecek olanlar içinde avantajlı seçenekler bulunmaktadır. Son zamanlarda uçak biletlerinde kampanyalar yapılmakta ve çok uygun fiyatlarla bir yerden bir yere hava yolu ile kısa zamanda ulaşım imkânı sağlanmaktadır. Hal böyle olunca Bayburtlularda arama motorlarında Bayburt İstanbul kampanyalı uçak biletleri kelimelerini aratıp bu imkanlardan faydalanmak istemektedirler. Fakat Bayburt ilimizde henüz bir havaalanı bulunmamaktadır. Bayburt’tan İstanbul’a hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular yakın illerdeki havaalanlarını kullanmak durumundadırlar. Bayburt ilimize en yakın havaalanları Trabzon hava limanıdır. Otobüs firmaları ile Bayburt’a uzaklığı 2 saat olan Trabzon’a gidebilir sonrasında uçak biletinizi Trabzon hava limanından alabilirsiniz. Aynı durum Bayburt’a gelecek yolcular için de geçerlidir.

Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni birbirine bağlayan karayolu üzerinde olan Bayburt önemli bir konumda yer almaktadır. Çoruh Nehri kenarında İpek Yolu üzerinde bulunan ilimizin tarihi yönü de oldukça fazladır. Hemen hemen her şehirden otobüs firmaları ile ulaşım sağlanmakta olup içlere ise servisler aracılığı ile gidebilirsiniz. Diğer tüm iller gibi tarih kokan Bayburt ilimize yolunuz düşerse, Bayburt Kalesi’ni, Saat Kulesi’ni, Aslandağı Mesire Alanı’nı, Aydıntepe Yeraltı Şehri’ni, Çımağıl Mağarası’nı, Buz Mağarası’nı, Korgan Köprüsü’nü ve Sırakayalar Şelalesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Bayburt’un göz bebeği olan Bayburt Kalesi’nin ne zaman kim tarafından yapıldığı belli değildir. Kale içerisindeki duvarlardaki süslemelerde çini kullanıldığı için genelde halk arasında Çinimaçin olarak anılan kale Osmanlı ve Rus Savaşı sırasında çok büyük bir hasar almıştır. Bu sebeple çok eski zamanlara ait bir kale olduğu düşünülmektedir.

Bayburt iline özellikle Erzurum’dan, Gaziantep’ten, Trabzon’dan, Samsun’dan, İzmir’den, Kayseri ve Eskişehir’den otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ücretler illerin mesafelerine göre değişiklik göstermektedir. Eğer ulaşımı havayolu ile yapmak istiyorsanız, bu illerden en yakın olana ya da tercihinize göre otobüs ile gidip daha sonrasında uçak bileti alma imkânınız bulunmaktadır. Seyahat firmaları hakkında kendi resmi sitelerinden bilgi edinerek ve kampanyaları takip edip yararlanarak en uygun fiyatlarla seyahat imkanlarına sahip olabilirsiniz. Önümüzdeki yıllar içerisinde ülkemizde düzenlenecek projeler arasında Bayburt ilimize hizmet verebilmesi için bir havalimanı yapılması planlanmaktadır. Fakat şimdilik Bayburt’a hava yolu ile ulaşım sağlanamamaktadır ve havayolları ulaşımı Trabzon ve Erzurum üzerinden yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir