Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Boeing 777 Kargo Uçağı THY tesisleri geldi

Boeing 777 Kargo Uçağı THY tesisleri geldi

Türk Hava Yolları ilk Boeing 777 kargo uçağını teslim alarak kutladı, küresel taşıyıcılığının üstün menzilli olağanüstü yakıt verimliliği ile göz dolduran tasarımıyla yolcuların tercihi olan konforlu ve bir araya gelen dünya genelinde uzun vadeli bir başarının ismidir. Boeing, 777 ailesine mensup olan ve Haziran 1995’ten beridir hizmet sunarak beş yolcu uçağı ile bir kargo uçağı ekleyerek bünyesine eklemiştir.

Boeing 777 kargo uçağının teknik özellikleri müthiş bir mühendislik eseridir. 777, 5.210 – 9.290 deniz mili arasında değişen menzil yeteneğiyle ve üç sınıflı konfigürasyonu ile 312 – 388 yolcu kapasitesine sahiptir. Kanat tasarımında göze çarpan bir özellik de yakıt tasarrufu sağlaması oluyor. Eğimli kanat uçları kalkış için gerekli alan uzunluğu azaltmaya yardımcı olurken yükselme performansını artırır. Diğer yakıt tasarrufunu sağlayan özelliği ise üç motor üreticisi 777’ye verilen güçle daha etkin ve sessiz turbofanlar geliştirmişlerdir. Tasarımı ise 777’yi daha hafif kılıyor. 777, standart ekipman olarak Geliştirilmiş Yer Yaklaşım İkaz Sistemi ile donatılmış Boeing ilk model olma özelliğine sahip olmuştur. Yer manevrası yapılırken pilota özgü olan 777-300’ün iniş takımları ve ana iniş takımları alanın kamera görüntüleriyle yardımcı olmak üzere Yer Manevra Görüntü Sistemi 777-300 ER ve 777-300 uçuş güvertelerine özgü bir özelliktir. İç tasarımında şimdiye kadar en iyi geliştirilmiş ve en geniş yolcu kapasitesine sahip olması Boeing 777’yi ayrıcalıklı kılmıştır. 777, iyileştirilmiş ve daha etkin uçuş hizmeti açısından ileri kabin yönetim sistemi ile donatılmıştır. Yeni geliştirilen hizmetler sayesinde son model ev stereo sistemi veya CD çalarlarla karşılaştırılarak bir dijital ses sistemini içerir. Daha uzun menzilli 777’ler, yeni ve gelişmiş bir iniş takımına sahiptir. Günümüzün 777 operatörleri, endüstride eşsiz ve benzeri olmayan yüzde 99’un üzerinde sevkiyat güvenilirliği sağlayan ve bu orana sahip olma özelliği taşımaktadır.

Boeing 777 performansıyla karlı olmasını ve güvenilir olduğunu ispatlamıştır. Uçuş yapılacak rotalarda daha fazla esneklik sağlamıştır. Bu uçak Boeing ailesinin en geniş pazar payına ve müştereklik sağlamıştır.

Bir yorum

  1. güzel haber son zamanların en güzel seçimini yapmışlar artık hep böyle devam ederlerse dünyada 1 numara oluruz