Pazartesi , Ekim 21 2019
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Bursa Malatya Erken Rezervasyon

Bursa Malatya Erken Rezervasyon

Aktarmalı olarak gerçekleşen uçuşlar sebebiyle erken rezervasyon yapıp Bursa Malatya arasında uçak yolculuğuna hazırlanabilirsiniz. Erken rezervasyon bilet fiyatları ise biletin kaç ay önceden alındığına, firmaların uyguladığı kampanya ve promosyon fırsatlarına ve bilet alınması istenen mevsim şartlarına bağlıdır. Bursa Malatya arası sefer düzenleyen havayolu şirketlerine bakıldığında düzenlenen seferler genellikle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden yapılan 1 ya da 2 aktarmalı seferler ile gerçekleşmektedir. Anadolu Jet şirketi bilet fiyatı 1 ay sonrası dönem için 1 aktarmalı seferde 207 lira iken 2 aktarmalı seferde 280 lira civarındadır. Aynı şirketin 3 ay sonrası dönem için bilet fiyatı 1 aktarmalı seferde 187 lira iken 2 aktarmalı seferde 240 lira olmakta ve 6 ay sonrası dönem ve özellikle yaz mevsimi gibi yoğun geçen dönemlerde bilet fiyatı 207 lira ile 330 lira arasında değişim göstermektedir.

Havayolu şirketleri bilet fiyatlarında günlük, haftalık ya da aylık fiyat değişimlerine gidebilmektedir. Bunun en büyük nedenleri arasında kış mevsimi şartlarında düzenlenen sefer sayısı ve halkın havayolu biletlerine olan ilgisinin azalması gibi nedenlerle ilgiyi çekmek, yaz mevsiminde ise artan talep ve rekabetler gösterilebilir. Bu iki rota arasında tek havayolu şirketi ile yolculuk yapılabileceği gibi aktarma noktalarından daha fazla sefer düzenleyen ve de daha uygun fiyatları bulunan Türk Havayolları ve Pegasus gibi diğer havayolu şirketleri de tercih edilebilir. Böylece hem alternatif rotalar üzerinden alternatif havayolu şirketi seçerek uçak biletine ödenecek para daha uygun hale getirilerek önemli bir bütçeyi diğer işler için ayırabilmek mümkündür. Uçak biletleri genel olarak sefer tarihine 2 ya da 3 hafta kala önemli ölçüde artış gösterebilmektedir. Ayrıca uçakta kalan son koltukların fiyatı da beklenmedik şekilde pahalı olabilmektedir.

Bursa Malatya arası erken rezervasyon yapmak istendiğinde en uygun sürecin genel olarak 3 ile 4 aylık süreç olduğunu söylemek mümkündür. Bunun yanında arama motorlarından düzenli olarak arama yaparak, firma kampanyalarını takip ederek ve gerektiğinde firmaların kampanya ve duyuru yaptığı e-mail sitelerine üyelik kaydı oluşturarak en uygun fiyatlı uçak biletini alabilmek mümkündür. Bu iki rota arasında mevsimler arasında hatta aylık dönemlerde bile bilet fiyatlarından da görüleceği üzere 20 ile 40 lira arasında değişen miktarlarda fiyat farkı oluştuğu görülmektedir. Eğer belli dönemlerde satışa çıkarılan promosyon biletlerinden de alınırsa ya da firmaların seferlerin düzenlenmesi için sattığı uygun fiyatlı ilk biletlerinden rezervasyon yapılırsa aradaki fiyat farkı daha da artış gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zamanın hızlı geçtiği dünyada uçakların havada yolcularını güvenilir bir şekilde ulaşmak istedikleri yere götürmeye çalıştıkları gibi, şuan o uçaklardan birinden olmak isteyip gideceği güzergaha ait uçak bilet fiyatlarını incelemek isteyen milyonlarca kişiden biride siz olabilirsiniz. Gideceğiniz güzergah ister yurt dışı uçuşu olsun, ister yurt içi uçağı olsun tüm uçuşlara ait fırsatları sizleri bekliyor. Artık Ucuz Uçak Bileti alımlarınızı erken rezervasyon imkanıyla değil günü ne kadar yakın olursa olsun size en uygun ideal uçuş planı ve biletinizi seçmeniz için fırsatlar sunulacaktır.