Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Check-in hizmet kapsamları nedir

Check-in hizmet kapsamları nedir

Çeşitli sunulan check-in işlemleri var olmakla birlikte özellikle son dönemlerde internet kullanımının yaygınlaşması ile internet üzerinden online check-in yapılması firmaların müşterilerine sunduğu harikulade bir yeniliktir. İnternet üzerinden yapılan check-in işlemi PNR numarasının ve bireyin ad-soyad bilgilerinin girilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Ayrıca online check-in’e açık havalimanlarında bulunan online check-in kontuarlarında bagaj bırakma işlemleri süratli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bagajı bulunmayan bireyler ise online check-in işlemine müsait havalimanlarında online check-in yaptıktan sonra uçağa biniş biletlerini elektronik posta yoluyla veya cep telefonlarından SMS olarak edinebilirler ve bu şekilde güvenlik kontrolünün geçilmesi suretiyle de check-in işlemlerini hızlı bir şekilde yapmış bulunarak uçaklarının bulunduğu kapı numaralarına doğru yönelimde bulunabilirler.

Günümüzde hava ulaşımın popüler hale gelmesinin ve bireylerin hava yolu ulaşımını tercih etmelerinin çeşitli nedenleri bulunmakla birlikte; bu nedenler arasında en önemli gözüken gelişme teknolojinin gelişmesi ve gelişen bu teknolojinin hava yolu şirketleri tarafından hava yolu ulaşımı için kullanılmaya başlanmasıdır, bu doğrultuda da hava yolu ulaşımını tercih eden bireylerden olumlu geri dönüşler olması etkili olmaktadır, şüphesiz ki bu önemli teknolojik gelişmelerden biri check-in işlemlerinde meydana gelen ilerleme ve refah seviyesidir.Check-in işlemi havalimanlarında bagaj vermek ve biletleri kontrol etme işlemlerinin yapılmasıdır, bireyler check-in işlemlerini çeşitli şekillerde yapabilmektedirler ve hava yolu şirketleri de check-in hizmetlerini gerçekleştirmek için türlü olanaklar sunmaktadır.

Check-in işlemleri sırasında çeşitli firmaların sunacakları fırsatlar da mevcut olabilmektedir. Bu fırsatlar firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte müşterilerin konforlu bir seyahat yapması, firmadan memnun kalarak bir daha aynı firmayı tercih etmesi için oluşturulur. Özellikle günümüzde gelişen teknolojiden oldukça yararlanan check-in işlemi, artık havayollarının ve dolayısıyla hava ulaşımının tercih edilmesinde oldukça önemli bir detaydır. Bu detay o kadar önemlidir ki hava ulaşımını diğer alternatif ulaşım araçlarından ayırmaktadır.Check-in teknolojisinde yaşanabilecek teknolojik aksaklıklar olabileceği gibi, firmalar bu tip durumlar için gerekli önlemleri almaya çalışmakta ve devamlı olarak son teknolojiyi takip etme durumunda bulunmaktadırlar; son teknolojinin takip edilmesi de hava ulaşımının tercih edilme sıklığını giderek artırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir