Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / China Eastern Airlines firma geçmişi

China Eastern Airlines firma geçmişi

Şanghay şehrindeki Pudong Havalimanı ve Hongqiao Havalimanı içerisinde merkez şubeleri bulunan China Eastern Airlines firmasının asıl merkezi biraz daha güneybatıdaki Kunming Havaalanı sınırları içerisinde olmakta. Bu firma özellikle sağladığı uçuş hizmetleri ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda Çin’de devlete bağlı olarak çalışan üç büyük firmadan bir tanesi olan China Eastern Airlines, 1957 yılında ocak ayı itibarıyla Sivil Havacılık İdaresi’nin kurduğu filo ile hizmet vermeye başlamıştır.

Chine Eastern Airlines şirketi başta Avrupa, Avustralya, Japonya, Kore, Güneydoğu Asya ve Kuzey Amerika olmak üzere 350’den fazla iç hata ve net olarak tam 40 dış hat destinasyonuna hizmet etmektedir. Rakamların bu kadar büyük olması da ne kadar kapsamlı bir uçuş ağına sahip olduğunu anlatmak için fazlasıyla yeterlidir. Üstelik uçak filosu Bombardier, Embraer, Airbus ve Boeing’ler ile doludur. Firma daha sonra 2010 yılında Shangai Airlines ile birleşmiş ve bu ortaklığın da ışığında 2011 yılının haziran ayında Skyteam Alliance grubundaki China Southern Airlines adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

China Eastern Airlines günlük bazda ortalama 1880 adet uçuş gerçekleştirmektedir. Ayrıca bu kadar uçuşun doğal bir sonucu olarak her yıl 80 ile 100 milyon yolcunun güvenle seyahat etmesini sağlamaktadır.
Firmanın yolcularına sunduğu en verimli program ise Eastern Miles ismini verdikleri üyelik sistemidir. Bizdekine benzer şekilde mil biriktirerek indirimli ya da ücretsiz şekilde seyahat etmenizi sağlayan bu programdan kredi kartı olan herkes yararlanabilmektedir. Chine Eastern Airlines ile anlaşması olan tüm otel ve restoranlarda harcama yaparak mil kazanabilirsiniz. Ayrıca SkyTeam’in 20 hava yolu şirketinin 20’sinde de yaptığınız harcamalar, mil kazanmanıza yardımcı olacaktır.
Son olarak China Eastern Airlines Corporation Limited’in ülke içerisinde 11, ülke dışında ise 50 yerel şubesi bulunmaktadır. Buna rağmen firma içerisinde hissesi bulunan 24 ayrı şirketten kolaylıkla bahsedilebilinmektedir. Rakamsal değerleri de göz önünde bulundurduğunuzda hem yolcu hem de kargo anlamında gerçek bir kalite gösterir. Kusursuz bir taşıma hizmeti sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir