Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Corendon Havayolları uçuş kapasitesi

Corendon Havayolları uçuş kapasitesi

Corendon havayolları filosunda bulunan 14 uçak, 2646 yolcu kapasitesiyle hizmet vermektedir, şirketin Türkiye’de 11 Boeing 737 si, Hollanda’da ise 3 Boeing 737 tipi uçağı bulunmaktadır. Şirket geçtiğimiz aylarda 13.yılını kutlarken 14. uçaklarının da filoya katıldığını bir basın toplantısı aracılığı ile duyurdu. Corendon havayolları 2004 yılında Türkiye’de kurulmuş uluslararası bir şirket konumundadır, şirket kurulduktan 11 sene sonra 12 Nisan 2015 günü ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Şirket kısa bir süre içersinde kendini geliştirerek hacmini artırdı ve Avrupa’nın da önde gelen havayolu şirketlerinden olmayı başardı. Hollanda, Almanya, İskandinavya ve Fransa gibi ülkeler başta olmak üzere 40’dan fazla ülkede hizmet vermektedir.

Corendon Havayolları, 12 Nisan 2015 günü Sabiha Gökçen havaalanından, Amsterdam’a ilk seferini gerçekleştirdikten sonra, bugün 40’dan fazla ülkede 150 havalimanına uçuş düzenlemektedir. Şirket 2011 yılında Hollanda tescilli Corendon Duch Airlines isimli ortak şirketini de kurarak kapasitesini Avrupa bazında da genişletmiştir. Filosunda bulunan 14 uçağın, 3’ünü de bu şirkete devretmiştir, şirket böylelikle Avrupa ülkelerine ulaşımıda daha kolay hale getirmiştir. Havayolu şirketleri arasında hızla yükselen Corendon havayolları hem ülkemiz, hem de dünya havacılığı bakımından önemli bir konuma gelmiştir. Şirket havacılık sektöründe olduğu kadar, turizm sektöründe de iddialı ve güçlü adımlar atmaktadır, bu girişimleriyle Corendon ülke turizmine de büyük katkı sağlamaktadır.

Corendon havayolları 2016 yılının Ekim ayında, Rusya’dan Türkiye’ye uçuş düzenlemeye başlayarak havacılık ağını ve kapasitesini bir kat daha artırmıştır. Bu kadar geniş bir ağda hizmet veren şirketin tek başarısı da bunlar değil. Güvenliği ve kaliteyi elden bırakmadan daha geniş kesimlere ulaşmayı hedefleyen şirket, aldığı ödüllerle de bunu kanıtlamıştır. Dünyadaki tek emniyet ve ürün derecelendirmesi yapan AirlineRatings.com sitesinin yaptığı 2016 yılı değerlendirmesinde tam puan olan 7 yıldızı alarak başarısını tescillendirdi. Bu derece ile birlikte Dünyada ki 448 havayolunun sadece 137 tanesinin seçilebildiği emniyetli havayolları arasına girmeyi başarmıştır. Corendon havayolları birçok noktaya sağladığı ulaşım ağıyla birlikte, yılda 2,5 milyon yolcu taşıyarak ne kadar önemli bir konumda olduğunu göstermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir