Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / DELTA Air Lines Sahibi ve kuruluşu

DELTA Air Lines Sahibi ve kuruluşu

Delta Air Lines, üyeleri Air France, Alitalia, KLM olan dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan SkyTeam üyesi olan firmadır. 1924 yılında Sahibi olarak bilinen Amerika Birleşik Devletlerinin Atlanta kentinde kurulmuştur. Dünyaca ünlü hava yolları ile iş ortaklığı yaparak Afrika, Asya-Pasifik, Çin ve Kuzey Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Karayipler, Ortadoğu ve Kuzey Afrika, Kuzey Amerika, BDT ve Rusya olmak üzere hizmet ağı oldukça genişletmiştir. Firma dünyanın en köklü ve en eski havayolu firmasıdır. Delta Air Lİnes, yıllık yaklaşık 138 milyon yolcu taşıma kapasitesi, yıllık geliri ve filosunda bulunan uçak sayısı olarak dünyanın en büyük havayolu şirketi olmayı hak eden firmanın günlük 5000 uçuşu bulunmaktadır.

Delta Air Lines Uçak Seferleri

Firma Atlanta Uluslararası Havalimanı başta olmak üzere 13 havaalanından 6 kıtada bulunan 59 ülkenin 326 farklı noktasına uçuş gerçekleştirmektedir. Şirket, bu uçuşların bazılarında Aeroflot, Air Europa, China Southem, Continental Airlines, Czech Airlines, Copa Airlines, Kenya Airways, Korean Air, Virgin Australia, Northwest Airlines ile ortaklık yapmaktadır. Bölgesel uçuşlarını Delta Cennection markası altında yapan firma uçulan kilometre başına yolcu geliri bakımından dünyanın ilk sırasını almaktadır. Dünya çapında ciddi bir yer edinmiş olan firmanın ülkemize de uçuşları bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nden İstanbul Atatürk Havalimanı’na karşılıklı tarifeli uçuşları bulunan firma sunduğu check-in işlemlerinde, bagaj hakkı, koltuk seçimi ve uçak içi konfor gibi fırsatlarından dolayı çok talep görmektedir.

Dünya çapında en büyü havayolları firması olan Delta Air Lines’le yolculuk yapacak olan kişiler check-in işlemlerini uçuştan 24 saat öncesine kadar evinden, biniş kartını alarak yapmasına fırsat tanımaktadır. Bu işlemi kullanımı kolay ve ücretsiz olan TheFlyDelta uygulamasını indirerek daha hızlı yapma imkanı da bulunmaktadır. Firmaya ait kontuar görevlileri işlemleri pratikleştirmek için yardımcı olmaktadırlar. Firmayla uçuş yapanlar el çantasını, bir adet kişisel eşyasını ücretsiz olarak uçuş kabinine alabilmektedir. Uzun uçuşlarda tek bavul ücretsiz olup bagajla ilgili ücretlendirmeler web sitesinde açıklanmıştır. Havayolunun koltuklarının bacak mesafesi diğer firmalara göre daha geniştir. Firma biletin sınıfına göre seçilebilecek koltuk alternatifleri sunmaktadır. Ayrıca uçakta ücretli ve ücretsiz yiyecek ikramları sunulup, uçuş sınıfına göre değişkenlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir