Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Denizli Çardak Havalimanı Tanıtımı

Denizli Çardak Havalimanı Tanıtımı

Ülkemizin Ege Bölgesinde yer alan Denizli şehri bölgede bulunan Çardak Havalimanı sayesinde ulaşım olanakları gelişmiş bir şehir olarak ön plana çıkmakla beraber şehrin tanıtımı söz konusu olduğunda bu hava meydanının oldukça önemli olduğu da bilinmektedir. Çardak Havalimanı uzun zamandan beri hizmet sunan bir merkez olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İlk olarak 1991 yılında hizmet sunmaya başlayan havalimanı, 1998 tarihinde dönüşüm gerçekleştirmiştir. Ayrıca artan hava trafiğini karşılamak için 2001 yılında temeli atışmış olan yeni terminal binasının yapımı 2008 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Toplam 2.200.000 ( 1 yıl) yolcu kapasiteli olarak hizmet sunan havaalanının, son derece modern bir özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Denizli, Pamukkale gibi ünü ülkemizi aşmış bulunan bir turizm merkezine sahiptir. Bu özelliği şehri önemli bir turizm merkezi haline getirmektedir. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan şehirde özellikle yaz aylarında önemli bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bu durum bölgede sunulan tüm hizmetlerin kaliteli standartlarını da arttırmaktadır. Böylece hava ulaşımı konusunda da uluslar arası kalite standartlarına sahip bir şekilde etkili bir hizmet yolculara sunulmaktadır. Kaliteli bir hizmetin sunuluyor olması, bölgede hava ulaşımına olan ilgiyi de arttırmış durumdadır. Bu doğrultuda varış – kalkış bilgilerine ya da gidiş – dönüş bilgilerine oldukça seri bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Yine bölgeye yapılan uçak seferlerine dair gerek internet üzerinden gerekse mobil uygulamalardan çok seri bir şekilde bilgi edinmek de mümkün olmaktadır.

Denizli Çardak Havalimanı; online uçak biletlerinin satın alınabildiği bir uçuş merkezi olarak tanımlanmaktadır. Böylece çok hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlı bir şekilde uçmak mümkün olmaktadır. Havalimanının adres bilgisi ise; Cumhuriyet Mahallesi/ Sivil Yeni Havaalanı Küme Evler Sokak, No: 1 Posta Kutusu: 20350 Çardak/Denizli olarak tanımlanmaktadır. Hava meydanının telefon numarası ise; 0258 alan kodu 846 11 39’dur. Toplam 10 hat ile yolculara hizmet sunulmaktadır. Görüldüğü üzere bölgedeki hava meydanının oldukça önemli işlevleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sürekli kendini güncellemesi sayesinde bölgede yer alan havalimanının uluslar arası kaliteli bir hizmet sunduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir