Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Denizli Çardak Havalimanı Terminal Hizmetleri

Denizli Çardak Havalimanı Terminal Hizmetleri

1991 yılında imzalanan protokol ile ilk olarak sivil uçak seferlerinin yapıldığı Denizli Çardak Havalimanı terminal binası hakkında sahip olduğu alan içerisinde yolcularına çok güzel hizmetleri bulunduğu bilinmektedir. Denizli Çardak Havalimanı sivil yolculara ilk hizmet vermeye başladığı prefabrik binasında tabi ki yeterli manada terminal hizmetleri bulunmamakta idi fakat şuanda çok iyi olan hizmetleri hakkında yolcular oldukça memnundur. 2001 yılında temelleri atılarak inşaatına başlanan terminal binası yeni ve modern yapısı ile 2008 yılında bitirilerek sivil hava trafiği hizmetine devam etmiştir. 18739 metrekarelik alanda hizmet veren yeni terminal binasında kaliteli, hijyenik ve elit bir ortam bulunmaktadır. Modern binasında elit anlayış ile havacılık faaliyetleri yapmaya özen gösteren alanda iç hatlar, dış hatlar ve genel havacılık terminalleri bulunmaktadır.

Yıllık 2200000 yolcu kapasitesi bulunan Denizli Çardak Havalimanın iç hatlar terminalinde, 11 adet Check-in Bankosu, 2’şer adet Gelen Yolcu Bagaj Konveyörü ile Giden Yolcu Bagaj Konveyörü, insan ve yük için 1 adet asansör, 9 adet metal kapı dedektörü vardır. Ayrıca 2 havayolu firmasının bilet satış ofisi, 5 adet araç kiralama ofisi, 2 adet bir şeyler yemek ve içmek için kafe, 1 sağlık ünitesi, gazete ve benzeri ürünlerin de satıldığı 1 büfe, bankacılık hizmetleri için 1adet ATM, 1 adet hediyelik eşya ürünlerinin satıldığı mağaza bulunmaktadır. Çabuk biten telefonlar için 1 adet şarjmatik ve yolculuk öncesi veya sonra rahatlamak için 1 adet masaj koltuğu bulunmaktadır.

2001 yılında inşaatına başlanarak 23 Nisan 2008 yılında bitirilerek havacılık hizmetlerine başlayan dış hatlar terminali ile genel havacılık terminali binalarında sayıları farklı olmakla birlikte iç hatlar terminalinde olduğu gibi check-in bankosu, gelen ve giden yolcu konveyörü, X-Ray cihazı, metal kapı dedöktörü bulunmaktadır. Bilet satış ofisleri, rent a car büroları, kafeler, sağlık ünitesi, ATM, satış mahalli, şarjmatik, masaj koltuğu olanakları bu terminallerde de bulunmaktadır. İç hatlar terminalinden Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolujet firmaları aracılığı ile İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Havalimanına gün içerisinde karşılıklı tarifeli uçak seferleri yapılmaktadır. Dış hatlar terminalinden ise yabancı iki farklı havayolları ile İran’ın başkenti Tahran’a gün içerisinde sefer bulmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir