Cumartesi , Haziran 6 2020
Anasayfa / Uçak Haberleri / Doha – Antalya direkt uçuşlar başladı

Doha – Antalya direkt uçuşlar başladı

Katar Havayolları Doha kentinden ülkemizin tatil ve turizm cenneti Antalya kentine direkt uçuşları yapma kararı aldıktan sonra gerçekleştirdiği ilk seferi havacılık dünyasında bir seremonisi olan su takı ile başladı. Başkent Doha ile Antalya arasında yapılması planlanan direkt uçuşları haftanın iki günü karşılıklı olarak yapılacak olup ilk sefer Hamad Uluslararası Havalimanından 144 yolcusu ile havalanan Katar Havayollarının uçağıyla başladı. İlk seferi için Doha Hamad Uluslararası Havalimanından havalanan uçak Antalya Havalimanı Dış Hatlar 1 Terminali’ne iniş yaptıktan sonra aprona girerken su takı ile karşılandı. İtfaiye ekipleri tarafından organize edilen su takı ile karşılama ve su takı altından geçme havacılık alanında bir seremoni olarak yapılmaktadır.

Uçuşlarda Önemli Olanlar

Uçağın kaptan pilotu, kabin ekipleri ve gelen yolcuları havaalanı personeli karanfiller ile karşıladı. Bu sıcak karşılamadan gelen Katarlı yolcular çok etkilenip büyük bir mutluluk yaşadı. İlk seferi ve yolcuları karşılama törenine Katar Airways Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Müdürü Ferit Aksun, Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ataş, Fraport TAV Ticaret ve Pazarlama Direktörü Serkan Karahatay ve diğer yetkililer katıldı. Karanfiller ile karşılanan yolculara törende açılış kurdelesi ve pasta kesilerek kutlama gerçekleştirildi. Antalya dünya çapında 150’den fazla destinasyondan uçak seferlerini ağırlamaktadır. Bu destinasyonlardan bir olarak Doha en yeni liman olarak eklenmiş durumdadır. Türkiye ile Katar arasındaki bağları güçlendirmek için atılan adımlardan biri olan bu direk uçuşlar Türkiye’deki 7’nci rotadır.

Türkiye’de yedi noktaya Doha’dan uçak seferi bulunmaktadır. Bu seferler başta Ankara Esenboğa olmak üzere İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Adana Şakirpaşa, Bodrum ve Hatay Havalimanlarına yapılmaktadır. 13 yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirilen operasyonlara yedinci olarak Antalya Havalimanı eklenmiştir. Antalya’ya yapılacak olan uçuşlar ile birlikte haftalık toplam sefer sayısı 48’e çıkmış durumdadır. Antalya gibi güzel tatil kentine her mevsim ve her gün sefer yapmayı isteyen Katar Havayolları yetkilileri bunu en büyük hayalleri olarak ifade etmektedirler. Havayolu şirketi yapacağı direkt seferleri Airbus A320 tipi yolcu uçakları ile gerçekleştirecek. Haftanın Çarşamba ve Pazar günleri yapılacak olan aktarmasız uçuşun süresi 4 saat 25 dakika olup aktarmalı seferlerde yolculuk süresi artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zamanın hızlı geçtiği dünyada uçakların havada yolcularını güvenilir bir şekilde ulaşmak istedikleri yere götürmeye çalıştıkları gibi, şuan o uçaklardan birinden olmak isteyip gideceği güzergaha ait uçak bilet fiyatlarını incelemek isteyen milyonlarca kişiden biride siz olabilirsiniz. Gideceğiniz güzergah ister yurt dışı uçuşu olsun, ister yurt içi uçağı olsun tüm uçuşlara ait fırsatları sizleri bekliyor. Artık Ucuz Uçak Bileti alımlarınızı erken rezervasyon imkanıyla değil günü ne kadar yakın olursa olsun size en uygun ideal uçuş planı ve biletinizi seçmeniz için fırsatlar sunulacaktır.