Çarşamba , Ekim 20 2021
Anasayfa / Uçak Firmaları / EasyJet Sahibi kimdir ve hizmetleri

EasyJet Sahibi kimdir ve hizmetleri

EasyJet İngilterenin en büyük ve Avrupanın ikinci en büyük tarifeli havayolu şirketi olup Londra Luton Havalimanında hizmet vermektedir. EasyJet Havayolu şirketi 1995 yılında Sahibi olan Stelios Haji-Ioannou adlı bir İngiliz iş adamı tarafından İngiltere merkezli olarak kurulmuştur. Bu havayolu şirketi zamanla başka havayolu şirketlerinin hisselerini de alarak büyümeye devam etmiştir. 1998 yılında İsviçreli bir havayolu şirketi olan TEA Basle’ın hisselerinin %40’ını almasıyla ismi EasyJet Switzerland olarak değiştirilmiştir. Daha sonraki dönemlerde de Go ve British Airways gibi bilinen şirketleri bünyesine dahil ederek büyümeye devam etmiştir. Son zamanlarda EasyJet Havayolu firması Avrupa’da 10 nokta olmak üzere 30 ülke ve 600’ün üzerinde noktaya uçuş seferleri düzenlemektedir. Avrupa dışındaki uçuş yaptığı ülkeler arasında Türkiye, Ürdün, Mısır, Güney Kıbrıs, İsrail, Fas bulunmaktadır.

EasyJet Filo Hizmeti

EasyJet Havayolu firmasında ekonomik rezervasyon sınıfı bulunmaktadır. EasyJet Havayolu hizmetler olarak da oldukça kaliteli hizmetlerin sunulduğu ve çok fazla tercih edilen bir havayolu firması olarak bilinmektedir. EasyJet’in kabin bagajı uçak biletine dahil edilmemektedir. El bagajında ağırlık sınırlaması olmayıp boyut sınırlaması vardır. Firma online check-in işlemlerinde de kolaylık sağlamakta ve uçuştan 30 gün önce başlayan online check-in işlemleri uçuşa 2 saat kalana kadar yapılmaktadır. EasyJet müşterilerine özel kart düzenlemesi ile uçuş işlemlerinde kolaylıklar sunmaktadır. Firmada ek ücret verilerek istenilen koltuk seçilebilmektedir. Özel yardıma ihtiyacı olan hastalar uçuştan 48 saat öncesinde online kayıt üzerinden asistan isteğinde bulunabilmektedir.

EasyJet’in filo hizmeti de vermektedir. Firma 137 adet Airbus A319-100 ve 74 Airbus A320-200 uçakları ile dünyanın en büyük filo işletmeleri arasına girmektedir. Yemek uçak bileti fiyatına dahil olmamakla birlikte ek ücret karşılığında yemek talep edilebilmektedir. Firma uçuşları uygun fiyata getirebilmek için ekstra eğlence hizmeti sunmamaktadır. Uçakta yalnızca uçak modu konumunda olmak üzere kişisel dijital cihazların kullanımına izin verilmektedir. Dizüstü bilgisayar, DVD oynatıcı, oyun cihazları, müzik çalarların uçağın inişinde ve kalkışında kullanılması yasaklanmıştır. Uçak içerisinde gidilen yerlerin tanıtımının yapıldığı dergiler bulunmaktadır. Uçuş sırasında kabin görevlileri yolculara her türlü yardımı yapmaktadır.

Bir yorum

  1. Bu firmayla daha önceden çalışıp memnun kalanlar varmı burada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir