Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Egypt Air Havayolları Sahibi Kim

Egypt Air Havayolları Sahibi Kim

Son yıllarda geçirilen uçak kazası ile adından sıklıkla bahsedilen Egypt Air firması dünyanın en iyi havayolları firmalarından biri olup tarihçesi ve sahibi kim gibi sorular birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Egypt Air havayolları sahibi kim sorusuna cevap vermek firmanın geçmişini anlamak için etkili bir yol olacaktır.

Mısır ulusal havayolu firması olan Egypt Air, 1932 senesinde kurulmuştur. Merkez ofisi Kahire şehrinde yer alan firma günümüzde havayolları firmaları arasındaki en önemli ve sayılı firmalardan biri olarak bilinmektedir. Filosunda 80 uçak bulunan ve dünyanın 73 farklı noktasına seferler düzenleyen firmanın 2014 yılı itibariyle 9000 çalışanı bulunmaktadır. Star Alliance Uluslararası Birliği üyesi olan firma bu birlikte yer alan diğer ünlü firmalar ile de anlaşmalara sahip olduğundan bu şekilde birçok bölgeye aktarmalı uçuşlar gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda bu ortaklık ile kredi kartları sadakat programı yolculara sunulup birçok avantajdan yararlanılması sağlanmaktadır. Oldukça konforlu ve modern uçaklara sahip olan Egypt Air firması sürekli olarak kendini yenileyip geliştirerek müşteri ve sefer sayısını artırmayı hedeflemektedir.

Oldukça lüks ve konforlu şartlar ile yolculuk yapılmasını sağlayan firmanın tüm uçaklarının koltuklarında LCD ekran ve video oynatıcılar yer almaktadır. Bu oynatıcılarda uzun yolculuklar boyunca sıkılmadan keyifli şekilde belgesel, film izlemek ya da gazete okuyup müzik dinlemek mümkün olmaktadır. Uçuş süresi, yeri ve sınıfına göre değişmeklebirlikte firma yolcularına ücretsizuçak içi ikramlarda bulunmaktadır. Rezervasyon sırasında belirtilen özel istekler de yolcuların seçimine göre belirlenmekte olup çok sayıda alternatif ile müşterileresunulmaktadır. Firma dünyanın birçok noktasına seferler düzenlemektedir. Ana havaalanı Cairo International Havaalanı olup iç uçuşlar; Abu Simbel, Kahire ve Mersa Matruh noktalarına geçekleştirilmektedir. Egypt Air Havayolları uluslararası uçuşları ise başlıca; Amman, Atina, Berlin, Beyrut, Bağdat, Beijing, Brüksel, Budapeşte, Casablanka, Cenevre, Kuala Lumpur, Tripoli, Lizbon, Londra, Oslo, Paris, Prag, Sofya, Stockholm, Tunus, Zürih ve Moskova olarak sayılabilmektedir. Sefer düzenlenen noktalar mevsimsel ve dönemsel olarak değişebilmekte ve sefer sayıları yoğun dönemlerde artabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir