Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Elazığ Havalimanı Terminal Hizmeti

Elazığ Havalimanı Terminal Hizmeti

Havalimanı Terminali Elazığ ve Diyarbakır kara yolu üzerinde 1940 yılında kurulmuş olup ilk aşamada askeri seferler düzenleyerek uçuşlar gerçekleştirmiştir. Bir süre sonra sivil havalimanı olarak da kullanıma açılan alan Elazığ merkeze 12 kilometre mesafede yer almaktadır. Askeri ve sivil uçuşları bir arada gerçekleştiren havalimanından merkeze taksi, özel servisler ve otobüslerle karayolunu kullanarak ulaşmak mümkündür. Yurt içi ve yurt dışı seferler düzenlenen havalimanında ortak olarak tek bir terminal bulunmaktadır. Yıllık yolcu transferi yaklaşık olarak iki milyon civarındadır. Terminale inen yolcular merkeze ulaşmak için taksileri tercih ederek kısa sürede ulaşım sağlayabilmektedir. Yarım saatlik bir yolculuk gerçekleştirerek otobüsler aracılığı ile de kent merkezine gitmek mümkündür. Havalimanı araç kiralama ofisleri ile görüşülerek uygun tarifelerle kiralama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Yanı sıra bazı firmaların servis araçları da bulunmaktadır. Tercih edilen firma ile ulaşım sağlanmış ise araç taşıma servislerini kullanmak da mümkün olmaktadır.

Ortalama bir büyüklüğe sahip olan Elazığ Havalimanı İç ve dış hatlar terminalini ortak olarak kullanmaktadır. Terminalin içerisinde mescit, bekleme ve dinlenme odası, bebek bakım odası, engelli asansörü, silah teslim yeri gibi alanlar bulunmaktadır. 24 saat süreli olarak hizmet veren sağlık birimi de terminalde bulunmaktadır. Yeme ve içme ihtiyaçlarının karşılanabileceği kafeler, bir tane bar ve üç tane de büfe yolculara hizmet sunmaktadır. DutyFree hizmeti bulunan yerlerden alışveriş yapmak birçok yolcu tarafından tercih edilmektedir. Özellikle hediyelik eşyanın yoğun olduğu terminalde birçok parça almak mümkündür. Yanı sıra Lounge hizmeti ile uçuş süresine kadar dinlenilebilmektedir. Özel alanların bulunduğu yerde internete girerek TV izlemekte yapılabilecek aktiviteler arasında yer almaktadır.

Elazığ Havalimanı 16.400 metre karelik bir alana sahiptir ve toplamda 18 tane chek-in bankosu bulunmaktadır. 1 tane engelli bankosu bulunan terminalde 6 tane X-Ray cihazı ve 4 adette kapı dedektörü kullanılmaktadır. Özetlemek gerekirse; kafe, bar ve restoran, büfe satış merkezleri, hediyelik eşya standı, araç kiralama ofisleri, güvenlik hizmet birimleri, bebek bakım yerleri gibi hizmetleri Elazığ Havalimanı ’n da bulmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir