Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Emirates Koltuklarını Yeniledi Daha Güzel Oldu

Emirates Koltuklarını Yeniledi Daha Güzel Oldu

Ortadoğu için önemli bir havayolu firması olan Emirates dünyanın bir çok destinasyonuna sefer düzenlemektedir ve yolcularının konforunu öncelikle bakış açısı ile çalışmalarına devam etmektedir. Tüm uçak içi lüks, zarafet ve konforu iç içe geçiren firma koltuklarını yeniledi ve yolcuların beğenisine sundu. Boeing 777 uçağında bulunan Business Class koltuklar yenilenmeleri ile daha güzel oldu. Emirates Havayolu, Boeing 777-200LR uçaklarında bir ilki gerçekleştirerek 2-2-2 konfigürasyonu ile tasarlanmış olan yeni ve geniş koltuklar geliştirdi ve tüm müşterilerine bu kombinasyonu duyurdu. Havayolu firması filosunda bulunan 10 adet 777-200LR tipi uçağın yenilenerek konfigüre olması için 150 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdiğini açıkladı. Tamamen yenilenen uçağın 38 Business Class ve 264 Economy Class koltuğu bulunmakta ve bunlar iki sınıflı konfigürasyona sahip.

Dünyanın En İyi Havayolu Firması

Uçağın Business Class koltukları diğer koltuklarla aynı tasarıma sahip olmakla birlikte rahat ve konforlu bir yolculuk isteyenlere özel olarak 5 santimetre daha genişletişmiş biçimdeler. Kasım ayı ile birlikte kullanıma sunulacak olan koltuklarda ergonomik baş yaslama kısmı, tamamen deri kaplama, şampanya rengi kaplama ve dikiş yerlerindeki elmas desenleri bulunuyor. Business Class koltuğuna genel olarak bakıldığında 1,82 m alana sahip olduğu ve tam anlamı ile düz uyku pozisyonuna geçebildiği görülüyor. Koltuk içinde bulunan dokunmatik ekran kontrolleri, uçak içi eğlence sistemleri ve kişisel aydınlatma seçenekleri yolcular için konforu ifade ediyor. Lüksün ön planda yer aldığı Emirates’te koltuklar arasında özel alan panelleri, ayakkabı koyma alanları, yaslanma yerleri ve kişisel mini barların bulunduğu görülüyor.

Emirate yaptıkları değişikliklerle 777-200LR’de bulunan Economy Class koltuklarını da farklılaştırdı. Açık gri ve mavi renklerle bezenmiş, ergonomik olarak tasarlanmış koltuklarda esnek yan paneler bulunuyor. Optimum destek için dikey ayarlanabilen baş yaslama yerleri ile yolculara her ay 200 saatin üzerinde TV programları, yüzlerce müzik parçası ve 600 filmlik 3000 kanallı eğlence sistemi sunuluyor. Emirates Havayolu firması baştan aşağıya yenilenen 777-200LR uçağı ile 6 Mart tarihinde, Fort Lauderdale uçuşlarına başladı. Toplamda 10 uçağın bir yıl içerisinde konfigürasyona girerek yenileneceği ve birçok şehre hizmet için hazırlanacağı duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir