Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Emirates yayınladığı yıllık çevre raporu

Emirates yayınladığı yıllık çevre raporu

Emirates Havayolunu ve DNATA’yı içermekte olan Emirates Group 2016 – 2017 mali yılı için Emirates Group’un havayolu operasyonları, mühendislik, catering hizmetleri, dnata kargo ve yer hizmetleri ve diğer faaliyetlerde performansını özetleyen Yedinci Yıllık Çevre Raporu’nu açıkladı. İlgili raporda mevcut çevresel etkilerin etraflıca bir incelemesiyle birlikte, iş gücü optimizasyonunun en yüksek olduğu uygulamaların belirlenip, birincil olarak ele alınması amaçlanıyor. Bununla beraber 2017 Birleşmiş Milletler Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Grubu, raporunda, çevresel niteliklerle 2017 Birleşmiş Milletler Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Grubu amaç ve hedefleri arasında uyumlama çalışmaları yaparak bir yıl süresince en fazla etki uyandırılabilecek yere odaklanılması konusunda yardımcı oldu.

Emirates İcra Başkanı ve Yönetim Kurulu BaşkanıEks. Şeyh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum konuyla ilgilibeyan ettiği açıklamalarda 2016 – 2017 yılları arasında dünya pazarlarındaki ortaya çıkan sosyal, politik ve ekonomik gelişmeleri, tüketici güveni ve seyahat talebi bağlamında incelerken bu konularda zorlandıklarını ifade etmekten çekinmedi. İşletmelerinin sağlamlığına, marka itibarına ve güçlü sicillerine güvendiğini ifade eden Saeed Al-Maktoum bu özelliklerinin çalkantılı zamanlarını atlatmada en büyük güçleri olduğunu ifade etti. Saeed Al-Maktoum bunların yanı sıra işlerini karlı ve sürdürülebilir kılmak ve geliştirmeye devam edebilmek için çalışanlarına, yeni sistemlere, teknolojilere ve altyapıya yatırım yaptıklarından bahsetti. İşlerini dönüştürme yolculuklarının sadece kaynak verimliliğini arttırmak için yeni fırsatlar yakalamak ve ilerleyen yıllar için bir yol haritası oluşturmak değil uzun mesafede esnekliklerini arttırmak için büyük faydalar sağlayacağını belirtti.

Grubun en önemli çevre stratejisi olan eko-verimli filo işletme politikasına sahip olması Emirates Havayolu’nu geride son olarak kalan Airbus A340 ve A330 uçaklarını emekliye ayırmaya götürdü. Ama yine de Boeing 777 ve Airbus A380 tipi uçaklardan oluşan filosunun ortalama yaşı 5.3 ile endüstri piyasa ortalamasının hayli altında. Gövde filosunun genişliği düşük motor emisyonu ve gürültü emisyonu sağladığından müşterilere çok daha yüksek bir konfor sunmakta.Grubun stratejileri arasında bulunan operasyonel verimliliği arttırma çabaları maliyetlerin ve çevresel etkilerin azalmasına yardımcı oldu. Emirates, ayrıca uzun soluklu uçuşlarında Ekonomi biletli yolcularına battaniye hizmeti vermekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir