Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Erken plan rahat yolculuk demektir

Erken plan rahat yolculuk demektir

Bir çok yolcu aynı uçaktayken diğerleriyle aynı parayı ödemediğini bilmelidir, erken plan yapanlar genel olarak rahat yolculuk yapabildiği gibi günlük plan yapanlar huzursuz olabiliyor duruma göre. Bu işlemleri daha ucuza yapabilmenin en önemli yolu detaylı bir araştırma ve erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanmak. Erken rezervasyon yapılacağı veya biletin alınacağı zaman önemli ayrıntılardan birisi diğer firmalar arasında karşılaştırmalar yapmaktır. Havayolları ile ulaşımda, ekonomiklik açısından en önemli kural, önceden bileti almak veya erken rezervasyondur. Bunun için havayolları şirketlerinin indirim fırsatlarını takip etmeli, acentelerden faydalanmak gereklidir. Ve hatta seyahat ederken mecburi olmadığı durumlarda, pek tercih edilmeyen saat ve tarihler tercih edildiğinde yaklaşık olarak yarı yarıya bir ucuzluk ile karşılaşılabilir.

Havayolları şirketleri genelde çok az sayıdaki koltuk biletini daha düşük fiyattan satarlar. Koltuklar bittiğindeyse fiyatlar artar. Ucuz bilet almanın en önemli kuralı erken rezervasyon yaptırmaktır. Çoğu havayolu şirketi sınırlı sayıdaki koltuklarını promosyonlu olarak satışa çıkarmaktadır. Promosyonlu koltuk biletleri sınırlı sayıda olduğu için ucuza uçuş bileti almak için ilk rezervasyon yapanlar doğal olarak daha ucuza uçuş yapabilmektedirler. Yapılması gereken bu sınırlı sayıdaki koltuklara erken rezervasyon yapmaya çalışarak, erken rezervasyondan faydalanma şansını arttırmak.Erken rezervasyon ile bilet almak düşünüldüğünde gidiş bileti alındıktan sonra dönüş bileti alınırken, gidilen yerde en az bir cumartesi kalındığında, dönüş biletinin daha ucuz olması ihtimali artar.

Erken rezervasyon yapılmak istenildiği zaman bu arayışa en az bir ay önceden başlamak gerekmektedir. Bilet ne kadar önceden rezervasyon edilirse, o kadar ucuz olacaktır. Bunun yanı sıra, yaz dönemleri, bayram tatilleri, yılbaşı, kongre dönemleri gibi özel vakitlerde, bilet fiyatları artmaktadır. Uçuş yapılacak tarihin hafta sonu olması da bilet fiyatlarını arttıran bir seçenektir. Yapılacak uçuşlarda zaman sıkıntısı olmaması halinde biletler, pazartesi ve perşembe günleri ve pek az kullanılan gece uçuşları da tercih edilebilir. Erken rezervasyondan yararlanmak için yapılabilecek hamlelerden birisi, Skycanner’ın yapabileceğiniz uçuşlarla ilgili bilet fiyatı konusunda “fiyat alarmı oluştur” seçeneğini kullanmaları olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir