Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Erzurum Ankara erken rezervasyon

Erzurum Ankara erken rezervasyon

Erzurum Ankara arasında erken rezervasyon yaptırarak uçak bileti almak istendiğinde bilet fiyatları firmalar arasında değişkenlik göstermekte olup bilet bütçesinden elde edilecek tasarruf farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılığın nedenleri arasında rezervasyon yapılan günün hafta içi mi yoksa hafta sonu mu olduğu, hangi mevsime denk geldiği gösterilebilir. Genel olarak seyahat ve tatil planlamaları hafta sonu yoğun olduğundan artan talep ile birlikte bilet fiyatları da dolaylı olarak artış gösterebilmektedir. Erken rezervasyon ile daha ucuza bilet alınmak istendiğinde hafta içi günleri seçmek daha mantıklı bir planlama olacaktır. Erzurum Palandöken’de kış sezonunun başlaması ile birlikte artan talepler ve rezervasyon bilet fiyatlarının doğrudan artmasına neden olmaktadır. Erken rezervasyon yapmadan önce birkaç gün öncesinden başlayarak detaylı araştırma yapılmalıdır.

Son dönemde Uluslararası Kış Sporları etkinliklerine ev sahipliği yaparak ve bu organizasyon dolayısıyla inşa edilen modern konaklama tesisleri, kayak pistleri ile birlikte artan sosyal aktivite imkanları sonucunda Erzurum kenti yoğun talep görmektedir. Bu talepler hem yurtiçinden hem de Rusya, İran ve Ukrayna gibi yurtdışı ülkelerinden ve özellikle de yılbaşı tatili dönemlerinde önemli ölçüde artış göstermektedir. Erzurum Palandöken Kayak Tesisleri dünyanın en uzun ve dik pistlerinden birine sahip olduğundan buraya gelecek ziyaretçilere keyifli bir tatil vadetmektedir. Pistlere ulaşım imkanlarının kolaylığı ve gece şartlarında da kayak yapabilme imkanı sunması turistler tarafından ilgiyi artırmakta ve özellikle hafta sonları doluluk oranları %95 seviyelerini görebilmektedir. Ayrıca pistte doğal karın yanında suni kar da kullanılması sezonun uzatılabilmesi ve kayak keyfinin devamlılığı açısından son derece önemli bir yatırım olarak gözükmektedir.

Erzurum Ankara arası karşılıklı sefer düzenleyen havayolu şirketleri arasında Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Havayolları gibi şirketler bulunmakta olup aktarmalı ya da direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Aktarmalı uçuşlarda ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kullanılmaktadır. İki kent arasındaki seferlerde hem ekonomi hem de business sınıfı seferler mevcut olmakla birlikte fiyatlar günlük, haftalık ya da aylık süreçler içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Erken rezervasyon ile bu değişimin oluşturacağı artışlardan etkilenmeyip seyahat planlamasını önceden yaparak keyifli bir yolculuk ve tatil geçirebilmek mümkündür. Erken rezervasyon yaparken gerektiğinde seyahat tarihleri arasında yoğun dönemlerden kaçınarak ya da firma kampanyalarını ve promosyon biletlerini takip ederek biletler daha uygun fiyatlara alınabilmektedir. Genel olarak seyahat yapılması düşünülen tarihten birkaç ay öncesinden itibaren bu araştırmalara başlanılmalıdır. Böylece rezervasyon yapılacak havayolu şirketine ve seyahat zamanına karar verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir