Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı

Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde bulunan Eskişehir iline uçakla seyahat etmek isterseniz Hasan Polatkan adına sahip havalimanı adres bilgisi verisine internet üzerindeki herhangi bir arama motorundan ilgili içeriği girerek ulaşabilirsiniz. Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı adres bilgisi için internetten yararlanabilirsiniz. Eskişehir ilinde dünyaca ünlü olan lületaşı madeni çıkartılmaktadır.

Eskişehir İç Anadolu bölgemizin adeta göz bebeğidir. Şehrin ortasından geçen porsuk çayı ve civarında kurulu bulunan kafelerde porsuk çayına karşı çay içmenin tadı paha biçilemezdir. Odunpazarı evleri ise dönemin Osmanlı mimarisini yansıttığı için oldukça önemlidir. Pek çok yerli ve yabancı turist Eskişehir’e geldiğinde Odunpazarı evlerini mutlaka ziyaret etmektedir. Eskişehir parkları ile de öne çıkmaktadır. Sazova ve Kentpark Eskişehir’in önemli iki parkıdır. Sazova parkında dünyanın dört bir yerinden getirilen balıkların sergilendiği bir akvaryumun yanı sıra bir de hayvanat bahçesi mevcuttur. Sazova parkı kültür, bilim ve sanat merkezi olarak tasarlanmıştır. Kentpark da ise ata binebilir yapay olarak tahsis edilen denizin ve plajın tadını çıkartabilirsiniz. Tarihi açıdan da pek çok önemli mekâna ev sahipliği yapan Eskişehir’de Yazılıkaya Frig vadisini ve Seyit Battal Gazi külliyesini de görmenizi öneririz.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’de gezilecek ve görülecek yerler o kadar çoktur ki bir gün size yetmeyebilir. Onun için Eskişehir’de 2-3 gün kalmanızı ve şehrin tüm güzelliklerini görmenizi öneririz. Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı gezilecek yerlerin yanı sıra yöresel lezzetleri ile de ön plana çıkmaktadır. Bu lezzetlerin başında kesinlikle çiğ börek gelmektedir. Çiğ böreği yemeden bu şehrimizden ayrılmayın. Çiğ börek ve ayranın muhteşem bir ikili olduğunu anlayacaksınız. Tatlılar içerisinde Eskişehir’e özgü olan lezzet ise met helvasıdır. Eğer Eskişehir’i ziyaret ederseniz sevdiklerinize buradan met helvasını mutlaka götürün. İstiklal Caddesini andıran Doktorlar caddesinde ise alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca akademik açıdan da önemli bir yere sahip olan bu ilimizde Anadolu Üniversitesi ve Osman Gazi Üniversitesi olmak üzere iki tane üniversite mevcuttur. Eskişehir’in bir öğrenci kenti olarak anılmasının nedeni bu üniversitelerdir. Eskişehir medeniyetin ve çağdaşlığın Anadolu’da ki temsilcisidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir