Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Fly Dubai Havayolları Firmasının Sahibi Kimdir

Fly Dubai Havayolları Firmasının Sahibi Kimdir

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından kurulan hava yolu şirketlerinden birisi olan Fly Dubai Havayolları şirketinin kim tarafından kurulduğu insanlar tarafından merak edilmekte ve şirketin sahibi kimdir sorusu sık sık sorulmaktadır. Fly Dubai firmasının farklı bir konseptte hizmet vermesi ve bu konsepte uygun yolcu taşımacılığı yapması pek çok kişinin dikkatini çekmektedir. Firma tarafından izlenen politika gereği yolcuları çok daha uygun fiyata seyahat ettirme hedeflenmektedir. Bunun için farklı uygulamaları kullanan şirket yakın tarihte de kargo uygulaması başlatarak insanların yüklerini çok daha uygun bir fiyata taşıması hedeflenmiştir. Bunun içinde kargo uçakları ya da buna benzer kapasitede olan uçaklar firma tarafından kullanılmıştır.

Dünyanın en zengin petrol yataklarına sahip olan ülkelerinden birisi olan Birleşik Arap Emirlikleri buradan elde ettiği para ile farklı yatırımlar yapmaktadır. Fly Dubai Havayolları  bunlardan birisidir. Söz konusu yatırımlardan bir tanesi olan Dubai kenti her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Normalde bir çöl olan bölge çok yüksek paralara harcanmak suretiyle farklı bir yere dönüştürülmüş ve sonucunda da Dubai kenti buraya kurulmuştur. Çöle kurulan bu kente şimdilerde ise dünyanın hemen her yerinden çok zengin insanlar gelmektedir. Kentte bulunan devasa gökdelenler insanların çok büyük ilgisini çekerken son 50 yılda bulunan petrolle böyle bir kentin inşa edildiğini öğrenen insanlar çok büyük bir şaşkınlık yaşamaktadır.

Dubai’de çok fazla gezilecek yer olmasına rağmen yukarıda da belirtildiği gibi bunların çok önemli bir kısmı yakın tarihte yapılmıştır. Yani söz konusu yapıların çok önemli bir kısmı tarihi yapı olmamasına rağmen insanların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Ayrıca kent içerisinde çok az miktarda tarihi yapı da bulunsa da insanlar bunlara genellikle fazla ilgi göstermemektedir. Kentin en önemli yapılarından birisi olan Burç Halife aynı zamanda ülkenin de simgelerinden birisi haline gelmiştir. Toplamda 161 katlı olan bu devasa yapının yüksekliği ise 828 metredir. Burç Halife’nin 124. katı turistler için ayrılmış ve buraya gözlem odası yapılmıştır. Böylece buraya gelen insanlar kentin bütün manzarasını izleme fırsatı bulmaktadır. Fly Dubai Havayolları  sayesinde bu kenti görmeniz mümkün.

Bir yorum

  1. takip edilmesi gereken bir site!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir