Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Flynas Havayolu Kime Aittir

Flynas Havayolu Kime Aittir

Yapmış olduğu çok sayıda sefer ile dikkat çeken Flynas Havayolu son derece kaliteli bir hizmet vermekte ve buna bağlı olarak şirketinin kime ait olduğu insanlar tarafından merak edilmektedir. Flynas Havayolu, Suudi Arabistan merkezli bir şirket olup şirkette burada yer alan iş adamlarına aittir. İlk olarak 2007 yılında kurulan firma zaman içinde müşteri sayısını artırmayı hedeflemiş ise de özellikle 2013 yılına kadar ciddi bir atılım yapamamıştır. Söz konusu sürede genellikle yeni müşteriler kazanmaya ve yerini sağlamlaştırmaya çalışan firma bu tarihten sonra ise öncelikle uçak filosunu büyütmeye başlamıştır. Uçak sayısını artıran firma daha sonra ise Business Class için farklı uygulamaları geliştirmiş ve buradaki hizmet kalitesini üst seviyelere taşımıştır.

Flynas Havayolları haftada 1000 civarında sefer yapmakta ve bunların tamamı Suudi Arabistan’dan yapılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında toplamda 29 farklı noktaya seferler yapan firmanın filosundaki uçakların sayısı ise 33’tür. Yolcularına düşük maliyetli bir seyahat vadeden firma 2007 yılından itibaren uçuşlara başlamış ve şuana kadar yapılan uçuş sayısı 170.000’i geçmiştir. Nihayetinde yapılan bu kadar sefer sonucunda ise 18 milyondan fazla insan taşınmıştır. Söz konusu rakamlar bu çaptaki bir şirket için çok önemli olup firmanın kapasitesini göstermesi açısından da son derece önemlidir. Yapılan yatırımlar ile yakın zamanda biraz daha büyümeyi hedefleyen firma bunu yine uçak sayısını artırarak yapma peşindedir.

Flynas Havayolu, Şirket tarafından kullanılan uçakların bir çoğunda 150’den fazla koltuk ekonomi sınıfına ait iken 8 tane koltuk ise Business Class olarak kullanılmaktadır. Düşük maliyetli yolculuk vadeden bir firma için söz konusu rakamlar son derece normal olup firmanın politikasına uygundur. Ayrıca elde edilen başarıda da önemli bir pay koltukların bahsedilen şekilde ayarlanmasından kaynaklanmaktadır. Suudi Arabistan, özellikle İslam alemi için çok önemli bir ülkedir ve bundan dolayı da Müslümanlar yıl içinde hac ve umre için buraya gelerek kutsal yerleri ziyaret etmektedir. Milyonlarca insanın gelmiş olduğu ülkede kutsal yerlerin dışında da farklı güzellikler ve tarihi yapılarda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir