Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Frankfurt Havalimanında korkutan yangın

Frankfurt Havalimanında korkutan yangın

Almanyanın fuarları ile ünlü kenti Frankfurt Havalimanında park halinde bekleyen uçağın altında bulunan push back aracının alev alması sonucunda çıkan korkutan yangın havaalanında bulunan herkesi tedirgin etti. Tedirginlik yaşayan yolcular konu ile ilgili tweet atarken çıkış sebebi henüz tam olarak belirlenemeyen kokutucu yangın nedeni ile Frankfurt Havalimanında yapılması planlanan uçak seferlerinde de aksamalar meydana geldi. Havaalanlarında uçakların park pozisyonunu almasına yardımcı olması için özel araçlar bulunmaktadır. Bu araçlardan biri nedeni belirsiz bir sebepten dolayı alev alıp alevin Lufthansa firmasına ait olan A340-300 tipi yolcu uçağına da sıçraması ile yangın meydana gelmiş oldu. Daha fazla büyümeden söndürülen yandın kısa süreli de olsa meydanda tedirginlik yaşattı.

Yangının Sebebi Tedirginlik Yarattı

Ülkemizin önde gelen havayolu firmalarından Türk Hava Yolları, SunExpress, Pagasus tarafından uçak seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerin havaalanlarından aktarmalı ve direkt olarak gerçekleştirilmektedir. Ülkemiz vatandaşları çalışmak için gurbete gitmek için en fazla Almanya’yı tercih etmektedir. Bundan dolayıdır ki Almanya’nın birçok kentinde bulunan hava meydanlarına ülkemiz firmaları çok sayıda sefer düzenlemektedir. Özellikle yaz aylarında tatil ve ziyaret amacı ile gelen gurbetçi sayısının artması neticesinde doğal olarak havayolu firmaları gerçekleştirdikleri uçak sefer sayılarını artırmaktadır. Frankfurt kenti fuarları ile ünlü olduğundan gurbetçilerin yanı sıra ticaret ile uğraşan insanların da oldukça fazla gidip geldikleri bir rota olduğundan uçuşlar ona göre planlanmaktadır.

Hassen Eyaleti’nin en büyük Almanya’nın 5.büyük kenti olan Frankfurt Avrupa Merkez Bankası ve Borsası ile ekonomi anlamda da ülkenin en önemli kentlerinden biridir. Main nehrinin ortadan ikiye böldüğü kentin bir tarafında eski şehir diğer tarafında ise yeni yerleşim alanları bulunmaktadır. Ünlü birçok bankanın yönetim merkezlerinin bulunduğu kentte yer alan en önemli gökdelen ise Commerzbank Tower’dır. Bankaların yanında ilaç ve otomotiv sanayi alanında da gelişmiş olan bölgede yılın hemen hemen her döneminde fuarlar düzenlenmektedir. Düzenlenen fuarların en popüler olanları otomobil, kitap, tekne fuarlarıdır. Fuarların çok olması kenti konaklama alanı konusunda da geliştirmiştir. Her bütçeye uygun kaliteli ve konforlu konaklama alanı bulmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir