Çarşamba , Ekim 20 2021
Anasayfa / Uçak Firmaları / Free Bird Havayolları Tanıtımı

Free Bird Havayolları Tanıtımı

Free Bird havayolları 2000 yılının Haziran ayında kurulmuştur, şirket 2001 yılında 3 adet MD-83 tipi uçak ile faaliyetlerine başlamıştır, o günden beride faaliyetlerine hız kesmeden devam etmiştir. Sağlam temel üzerine kurulmuş olan Free Bird havayolları hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine çekmeye başarmıştır. Günümüzde 6 adet A320 ve 2 adet A321 uçağı ile Avrupa ve Ortadoğu faaliyetlerini sürdürmektedir. Rekabetin yüksek olduğu bu sektörde kendisine güzel bir yer edinen şirket zamanla Avrupa pazarında da kendisini kanıtlamayı başarmıştır. Özel havacılık sektöründe sağlam alt yapı ve çalışma azminin bir kanıtı olarak Free Bird havayolları bir çok ödüle ve değerlendirmeye de layık görülmüştür.

Üstün Hizmet Yapısı

Alt yapısı, temelleri sağlam olan bir şirket diyoruz, çünkü gerçekten de öyle. Free Bird, havacılık sektöründe denetim, gözetim, yakıt ve güvenlik gibi birçok alanda faaliyet gösterir. 85 şirkete yer hizmeti veren Gözen Holding’e aittir. Holding tecrübelerini havayolu şirketine de aktararak hızlı bir yükselişe geçmesini sağlamıştır. Şirket göstermiş olduğu başarılı grafikten ötürü Türk Sivil Havacılık kurumunun da dikkatini çekmeyi başarmıştır. TSH genel müdürlüğü tarafından Free Bird Havayollarına yolcu-kargo taşımacılığı, bakım kuruluşu ve eğitim kuruluşu olmak üzere 3 ayrı alanda yetki sahibi yapılmıştır. Ortaya çıkan bu durumda şirketin ne kadar özverili ve kaliteli çalıştığının göstergesi olmuştur.

Şirket 2001 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 1 yıl kadar sonra, 2002 yılında TÜV Rheinlan tarafından verilen İSO 9001-2000 kalite yönetim sistemi belgesi alan Türkiye’de ki ilk hava yolu şirketi olmuştur. Daha sonra şirket 2006 yılında IATA tarafından verilen IATA operasyonel emniyet denetimi belgesi alarak bu alanda ilk özel havayolu şirketi olma unvanını da kazanmıştır. Tüm başarılarının, kalitesinin ve faaliyetlerinin yanı sıra, isminde ki şık göndermede Türk havacılık tarihi açısından hoş bir ayrıntı olmuştur. Free Bird yani Hür Kuş anlamına gelen isimdir. Türk havacılığında önemli bir yere sahip olan Vecihi Hürkuş’a bir saygı duruşu niteliğindedir. Her gün biraz daha ileriye giden Free Bird havayolları Türk özel sektör hava taşımacılığına ismini şimdiden altın harflerle yazdırmış gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir