Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Hatay Havalimanı Terminal Hizmetleri

Hatay Havalimanı Terminal Hizmetleri

Dış hatlar terminali 1897 metre kare, iç hatlar terminali ise 1007 metre kare olan Hatay Havalimanı Aralık 2007 yılında faaliyete geçirilerek uçuşlara başlamıştır. Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan havalimanı önemli şehir merkezlerine ise yaklaşık 40-45 km mesafede bulunmaktadır. Dış hatlarda 4 Eylül 2008 tarihinde KKTC’ne ilk uçuşlara start verilmiştir. Havalimanı açıldığı ilk yıl yoğun hava trafiğine maruz kalarak 140.000’den fazla yolcu ağırlamıştır. Birçok farklı firmaya ait 1200’den fazla da uçak uçuş seferleri düzenleyerek yolcuların seyahat etmesini sağlamıştır. Hatay merkezli Ankara, İstanbul, Kıbrıs ve Düsseldorf’a düzenli seferler düzenlenmektedir.

El işçiliği ve lezzetli yemekleri ile meşhur bir şehir olan Hatay havalimanında yöreye özgü lezzet ve el işçiliğini yolculara sunuyor. Alışveriş seçenekleri ile konuklara hediyelik eşya reyonlarında satışa sunulan el sanatları ürünleri oldukça fazla talep görüyor. Hatay’ın defne sabunu, ipek kumaşları ve baharatları DutyFree alanlarında görücüye çıkıyor. Hediyelik eşya üretiminin de başlarda yer alan ilin terminalde sunduğu seçenekler sınırsız olarak nitelendiriliyor. Uygun fiyata yurt içi ya da dışına götürülebilecek özgün eşyalara burada rastlamak mümkün. Birçok mağazayı içerisinde barındıran havalimanında DutyFree ilk seçenekler arasında yer alıyor. Terminal içerisinde birçok döviz bürosu, PTT ve bankamatik yer alıyor. Check-in işlemlerini gerçekleştiren temsilciler ve danışmanlardan birçok bilgi almak da mümkün olabiliyor. Canlı ekran ve panolardan sürekli olarak yol ve diğer bilgilerle ilgili akış geçmesi yolcular için son derece önemli bir durumdur. Havalimanı içerisinde yer alan kafe ve restoranlarla en leziz tatların denenmesi de son derece kolay. Araç kiralama ofisleri ile Hatay’da şehir merkezine kolaylıkla ulaşmak da seçenekler arasında yer alıyor.

Hatay merkez ya da diğer ilçelerine ulaşım hatay havalimanında kiralanabilecek araçlarla sağlanabiliyor. Terminal içerisinde araç kiralama ofisleri yer alıyor ve belli bir ücret karşılığında istenilen aracın kiralanması mümkün olabiliyor. Bu hizmeti sunan havalimanından Havaş servisleri de yolcuları belli bir güzergah üzerinden ve ücret karşılığında gidecekleri yerlere taşıyor. Daha bağımsız ve pahalı olarak belirtilebilecek olan taksileri kullanarak da yolculuk gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Tüm işlemleri gerçekleştirmeden önce Hatay Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofis hizmetlerinden bilgi almak yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir