Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Hatay İstanbul En Ucuz Bilet Fiyatları Hakkında

Hatay İstanbul En Ucuz Bilet Fiyatları Hakkında

Hatay ile İstanbul kentleri arasındaki Hatay İstanbul En Ucuz Bilet Fiyatları uçak seferlerinde en ucuz bilet fiyatları hakkında araştırma yapıldığında en düşük meblağın 110 lira seviyesinden satışa sunulduğu ve en pahalı biletlerin 280 lira civarından alıcı bulduğu gözükmektedir. Türk Havayolları, Pegasus ve Anadolu Jet gibi firmalar tarafından yapılan uçuşlarda seyahat için 2 saat süre gerekmektedir. Ülkemizin em güneyinde yer alan ve Suriye ile sınırı bulunan Hatay bölgesinde geçmiş dönemlerde Hitit, Asur ve Pers gibi uygarlıklar hakimiyet sürmüştür. Bölgenin en gelişmiş ilçeleri arasında limanı ile ön plana çıkan İskenderun ve merkez ilçe olan Antakya yer almaktadır. Akdeniz iklimi görülen bölgeyi ziyaret etmek için en uygun dönem bahar ve yaz aylarıdır.

Hatay İstanbul En Ucuz Bilet Fiyatları İçin Takipte Kalın

Hatay bölgesinde konaklamak için orta ölçekli ve lüks bir şekilde hizmet sunan konaklama tesisleri bulunmakta olup en fazla seçenekler İskenderun ve Antakya yörelerinde bulunmaktadır. Tarihi bir öneme sahip olan bölgede görülebilecek pek çok doğal ve kültürel güzellikler yer almaktadır. Müslüman ve Hristiyan kesim için büyük önem arz eden Habibi Neccar Cami, Romalılar döneminde inşa edilen Antakya Surları, dini öneme sahip bir başka yapı olan St. Pierre Kilisesi ile önemli tarihi eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi turistler tarafından en çok uğranılan rotalar arasında bulunmaktadır. Zengin bir yemek kültürü bulunan bölgede et, bulgur ve çeşitli baharat ve sebzeler pek çok yemek türünde tercih edilmektedir.

Yörede öne çıkan mekanlar arasında Liman Kebap, Petek Pastanesi ve Sveyka Restoran yer almaktadır. Özellikle İskenderun bölgesinde gelişmiş yapıda olan Hatay gece hayatında hizmet veren çok sayıda bar, disko ve gece kulüpleri yer almakta. En popüler eğlence yerleri ise Lisan Bar, Buzz Bar ve Coctail Disko Bar olarak karşımıza çıkmaktadır. Alışveriş yapmak isteyen konuklar için Hatay İstanbul En Ucuz Bilet Antakya ilçesinde yer alan Uzun Çarşı’da bir çok şey bulunuyor. Samandağı Defne Sabunu, ipek dokuma ürünleri ve Hatay yöresel peyniri gibi hediyelik eşyalardan satın alabilmek mümkün olmaktadır. Bölgede mayıs ayı içerisinde yapılan Geleneksel Bahar Şenliği, Temmuz ayındaki Antakya Festivali ve Ağustos dönemindeki Belen Yayla Şenliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir