Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Havalimanlarında Porter hizmetleri

Havalimanlarında Porter hizmetleri

Porter hizmeti havalimalanlarında bir süredir başladı uzun süreli seyahate çıkıldığında yanınıza taşıyabileceğimizden fazla bagaj alır hatta el bagajlarıyla dahi taşıyamayacak duruma gelindiğinde, havalimanlarının gidiş kapıları ve geliş katında bagaj alım bantlarının olduğu bölgelerde porter hizmeti verilmektedir. Atatürk Havalimanında da porter hizmetinden faydalanmak isteyenler iç hat, dış hat gidiş kapıları ile iç hat dış hat geliş katları bagaj alım bantlarının olduğu bölgelerden porter bulabilirsiniz. Atatürk Havalimanında 0 212 463 30 00 / 7418 nolu telefondan da porter çağırabilir ve hizmetten faydalabilirsiniz. Sabiha Gökçen havalimanında da tüm giriş kapıları ve geliş bagaj alım bantlarında porter hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tüm havalimanlarında porter hizmeti ücret karşılığı verilmektedir.

Havalimanların da fazla bagajla ya da yanında küçük çocuğuyla yalnız yolculuk yapanlar için porter yani bagaj taşıma işlemi, yolculuklarımız için büyük kolaylık sağlamaktadır. Porter hizmeti sadece Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında değil bir çok havalimanında bu hizmet verilmektedir. Böylelikle bagajımızı mı taşıyacağız, biletimizi check-in mi yapacağız telaşına düşmüyor yolculuklarımıza telaşla değil rahatlıkla başlıyoruz. Bagajlarımızın zarar görmemesi için streç bantla sardırmak istersek porter hizmeti veren görevlilere ücret karşılığı bagaj sarma işlemi de yaptırabilir ya da bagaj taşıma işlemi yaptırmadan sadece bagaj sarma hizmeti de alabilirsiniz.

Ücret karşılığı porter yani bagaj taşıma hizmeti veren çalışanlar havalimanı görevlileridirler ve dışarıdan gelen ve ya ferdi olarak bu hizmet verilmez. Bu nedenden dolayı porter hizmeti yapan görevlilerin yaka kartları vardır ve güvenilirlerdir. Ülkemizde ve dünyanın birçok havalimanında porter hizmeti verildiği için, uçakla yapacağınız yolculuklar da bavulum çok oldu nasıl taşıyacağım derdine düşmenize gerek yok. Porter hizmeti veren görevliler uçakla giriş yapacaklar için giriş kapılarından bagajlarınızı alır check-in yapmanızı bekler bavullarınızı uçağa sizin nezaretinizde görevlilere teslim ederler. Hava yolculuğuyla geliş yapanlar da ise bagaj alım bantlarından başlayan porter hizmeti, terminal dışına kadar devam eder ve bineceğiniz servis, taksi ve ya kendi aracınıza bagajlarınız konuluncaya kadar devam eder. Birçok havalimanında porter yani bagaj taşıma hizmeti verilmekte ve bu hizmet ücret karşılığı yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir