Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Havaş Destek Veriyor “En Dakik” Olacak

Havaş Destek Veriyor “En Dakik” Olacak

Türkiye çapında yer hizmetleri alanında bir marka olan Havaş destek verdiği airBaltic Havayolu firmasının aldığı ödülle kaliteli ve dakik hizmet anlayışının uluslararası arenada tescillenmesinden dolayı gururlu! “Dünyanın En Dakik Havayolu” seçilen airBaltic hizmet anlayışı ve üstün çabasından ötürü Havaş için ilk olacak ödülü veriyor.airBaltic Havayolları 2017 istatistiklerine göre %90.01’lik oranla İngiliz araştırma şirketi olan OAG tarafından “Dünyanın En Dakik Havayolu” seçildi. En hızlı havayolu firması Riga Havalimanı’nda yer hizmetleri ile ilgili çalışmalar yürüten Havaş’a arka planda verdiği üstün destekten dolayı teşekkür belgesi verildi. Belge Letonyo İstasyon Müdürü SimonsZitcers’a takdim edildi.

Teşekkür belgesinin alınmasından sonra Havaş Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kürşad Koçak şunları söyledi: “ 2010 yılından itibaren başlayan yolcu hizmetleri ramp ve uçuş operasyon süreçlerinde kesintisiz destek verdiğimiz dünyanın en dakik havayolu firması airBaltic ile işbirliğimiz her geçen gün güçlenerek devem ediyor. Çalışma prensibimiz ve işimize duyduğumuz saygı Letonya’nın bayrak taşıyıcı havayolu firması olan airBaltic’e dünyanın en dakik havayolu firması unvanını kazandırdı. Bu başarıda katkımız olduğundan dolayı fazlasıyla gururluyuz. 80 yılın üzerinde sürdürülen yer hizmetleri deneyimimiz, bilgi birikimimiz ve kaliteli insan kaynağı portföyümüz ile bugünlere geldiğimizi düşünüyorum. Yanı sıra inovasyonel bakış açımız, kendimizi her geçen gün revize etmek isteyişimiz, teknolojiden asla vazgeçmeyişimiz en önemli artılarımız. Havaş markası yurt içi ve yurt dışında tüm faaliyetlerin kalite standartlarına uygun ve prestijli olmasını hedefliyor. Bu bakış açısı ile diğer havayolu firmalarının da en yakın dostu ve iş ortağı olma hedefi ile airBalbüyümeye devam edeceğiz.”

HavaşairBaltic Havayolunun dışında; THY, SAS, Ukrayna Havayolları, AirEuropa, UTair, AegeanAirlines, Onurair, Freebird ve Corendon Havayolları’na yönelik olarak da yolcu ve operasyon hizmetleri sunuyor. Bagaj, uçak hijyeni, yük transferi, haberleşme, ramp, de-icing, kargo, ulaşım gibi ek çalışmaları ile destek vermeye devam ediyor. Havaş 2017 yılı itibari ile ortalama 3,5 milyon yolcu ve 2,883 ton kargo için servis sağlayıcılığı yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir