Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Hediyelik eşya satan yerler

Hediyelik eşya satan yerler

Çoğu havalimanlarında bulunan hediyelik eşya satan yerlerde ki hizmetler gün geçtikçe kendini güncelliyor, bütün dünyada yaygın olan bir istektir bu, mutlaka gittiğin yerden bir hediye getir, bu sanki görevmiş gibi her insana alınır, paketletilir ve hediye olarak verilir. Bu hediyeler bulunduğumuz şehre, ülkeye göre değişiklik göstermektedir bu noktada her havalimanından alınacak yöresel, otantik ve o ülkenin kültürünü yansıtan hediyelik eşyalar satılmaktadır, havalimanları bunun için 24 saat açık hediye stantları, alışveriş merkezleri ile yolculara ve müşterilere hizmet etmektedir.

Diyelim ki gezdiğiniz şehirlerde istediğiniz ürünü almayı unuttunuz, havalimanları hemen imdadınıza yetişiyor, havalimanından rahatlıkla yöresel bir hediye satın alabilirsiniz. Havalimanlarının en önemli özelliklerinden bir tanesi ürünlerin gümrüksüz oluşudur. Havalimanlarında ki hediyelik eşyaların başında gümrüksüz parfümler gelmektedir. Üstelik birçok dutyfree mağazasında, birçok parfüm markasının başka hiçbir yerde bulamayacağınız, limitli sayıda üretilen hediye setleri de bulunmakta ve tercih edilmekte, Raflarda göreceğiniz bir diğer ünlü alışveriş malzemesi de çikolatalardır, dutyfree raflarında bol bol çeşit çeşit çikolata alternatifleri bulabilmeniz mümkün, alışveriş stantlarında devasa boyutları bile çok miktarda var. Her biri birbirinden güzel olan dünyaca ünlü çikolata markaları stant görevlileri tarafından tanıtılmakta. Hediyelik dükkanlarında en çok bulunan ürünlerden biride yöresel ürünlerdir, mesela ; Konya havalimanındasınız ordan alacağınız Mevlana şekeri çok güzel bir hediye olmaktadır, Urfa’dan alacağınız bir baharat kutusu ya da o anda hangi şehirdeyseniz oranın en meşhur yiyeceği ,genellikle tercih ettiğimiz bir alışveriş şeklidir.

Dünyanın her bir tarafında havalimanları alışveriş ve hediyelik için bir çok alternatif sunuyor, magnetler ise bunlardan en önemlisi herkes genellikle hediyelik eşya dükkanlarından buzdolabına yapıştırmak için yöresel magnetler alır hatta bu durum koleksiyona kadar varmaktadır. Sadece koleksiyon için bile bu alışverişler bol miktarda yapılmaktadır. Bu küçük magnetler hediye alacağınız kişiyi çok mutlu edecek ufak detaylardandır. Yolcuların yurtdışı seyahat gerçekleştirirken yaptıkları alışverişin en çoğunu dutyfree içki standında yapmaktadırlar. Belirli bir miktarda içki alımı her ülkede yasaldır, içkinin çok satın alınan bir tür olmasının sebebi gümrük vergisi olmamasıdır. İthal içkiler çok daha uygun fiyata alabileceğiniz bu dükkanlarda birbirinden farklı bir sürü seçenek bulunmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir