Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Iğdır Havalimanı Terminal Bölümü Bilgileri

Iğdır Havalimanı Terminal Bölümü Bilgileri

Ülkemizin en doğusu olan Iğdır ilimizde bulunan Şehit Bülent Aydın Havalimanı şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunmakta olup terminal bölümü içerisinde bulunan hizmet bilgileri yolcuların oldukça dikkatini çekmektedir. Havalimanlarının terminal bölümü sınırlarında sunulan kaliteli ve konforlu hizmet bilgileri yolcuların havayolu ulaşımına olan taleplerini tıpkı Iğdır Havalimanı için geçerli olduğu gibi artırmaktadır. Yolcuların her türlü ihtiyaçlarını farklı bir alana geçmeden bulundukları terminalde karşılıyor olabilmeleri havalimanlarının terminal servis hizmetlerine olan ilgiyi artırmaktadır. 2017 yılında kadar Iğdır Havalimanı adı ile anılan liman 2017 yılının Nisan ayında Şehit Bülent Aydın Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Yalnızca İstanbul ve Ankara’ya uçak seferlerinin yapıldığı havalimanında sadece iç hatlar terminali bulunmaktadır.

İç hatlar terminal binasında Türk Hava Yolları ve Anadolujet havayolu firmalarının uçak bileti satış ofislerinde bilet satışı gerçekleştirilmektedir. Aynı terminali kullanan gelen ve giden yolcular için 1 adet arınmış salon, 1 adet televizyon izlenip rahatlanabilecek güzel bir ortamın sunulduğu VIP salon bulunmaktadır. Alanın genel yönetimin gerçekleştirildiği 10 adet idari bürolar da iç hatlar terminal binası içerisindedir. Uçak yolculuğunda genellikle uçuş sırasında firmaları ikramlarda bulunsa da bir şeyler atıştırarak uçağa binmek isteyenler veya yolculukta yorulmuş ve acıkmış olanlar için bir adet kafe bulunmaktadır. Sıcak veya soğu bir şeyler içilebileceği gibi tost, hamburger, sandviç tarzı atıştırmalıkları da bulmak mümkündür. Terminal binasında gazete, dergi gibi malzemelerin satıldığı 1 tane de büfe vardır.

Yolculuklar özellikle yaşlılar ve hastalar için biraz zahmetli olmaktadır. Iğdır şehrinden zahmetiz olarak yapılabilecek tek bir yolculuk vardır ki o da havayolu ulaşımıdır. Zahmetsiz olmasına rağmen her an yolcular veya personel arasında rahatsızlananlar olabiliyor. Bu tür acil müdahale yapılması gereken durumlar için Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda iki tane sağlık birimi bulunmaktadır. Ayrıca bebekli annelerin ve bebeklerin ihtiyaçlarının rahat ve hijyenik bir şekilde giderilmesi için bebek bakım odası da bulunmaktadır. Şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır. Şehir merkezine toplu taşıma vasıtalarından otobüsler ve minibüsler kullanılabileceği gibi araç kiralama ofislerinden kiralanan araçlar veya ticari taksiler ile de gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir