Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / İlk Kez Uçağa Bineceklere Öneriler

İlk Kez Uçağa Bineceklere Öneriler

Uçak yolculuğu herkes için zamandan tasarruf olmasının yanı sıra ciddi avantajları içerisinde barındıran keyifli bir ulaşım şeklidir ve konforlu hizmet kalitesi ile havada yolculuk keyfi yolcular için ayrı bir mutluluktur.Daha önce hiç uçağa binmemiş, ilk kez uçağa bineceklere öneriler vermek gerekirse dikkat edilmesi gereken hususlar olduğundan bahsetmek mümkün. Bu detayların bilinmesi sonrasında herhangi bir zorluk yaşamadan uçuşun gerçekleşmesi söz konusu olmaktadır. Yolcular uçak bileti alırken, hava alanına gelirken, check-in işlemlerinde, bagaj işlemlerinde, uçağa biniş ve iniş aşamasında birçok hususa dikkat etmelidirler. Özellikle daha önce uçağa binmemiş kişilerin sorun yaşamadan uçuşlarını gerçekleştirmeleri için bu detaylar son derece önemlidir.

Bilet alımı sırasında erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanan kişiler ekonomik bilet sahibi olabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinin belli olması ile birlikte bilet alımı yapılmalıdır. Promosyonlu ve kampanyalı bilet takipleri firma siteleri aracılığı ile takip edilmelidir. Seyahatin gerçekleşeceği yere alınan bilet sonrasında havaalanına geliş aşamasında dikkat edilmesi gereken işlemlerin başında check-in uygulaması bulunmaktadır. Yurt içi uçuşlarda yarım saat, yurt dışı uçuşlarında ise bir saat önce kapanması nedeni ile alana 2 saat önce gelinerek işlemlerin yapılması sağlanmalıdır. Bilet alımı sırasında koltuk numarası belli olmadığı için check-in işleminin yapılması gerekir. Bu işlemi internet üzerinden de yapmak mümkündür.

Bagaj işlemlerinde belirli bir ağırlıkvİlk Kez Uçağa Bineceklere Öneriler göz önüne alınmalıdır. İzin verilen orandaki ağırlığa sahip bagajları sorunsuz bir şekilde geçirmek mümkün iken aşan ağırlık için ekstra ücret ödenmektedir. Yanı sıra sıvı, delici ve kesici aletlerin de kabine alınmama durumu bulunmaktadır. Uçağa binerken bilet ya da biniş kartının güvenlik kontrolünden geçmesi sonrasında uçağa geçiş sağlanmaktadır. Uçaktan iniş aşamasında öncelikle bagajı olan kişiler kargo kısmında bulunan alandan bagajlarını almaktadır. Bant sistemi ile dönen aksam herkesin kişisel bagajını göreceği biçimde alana göndermektedir. Bagajı olmayan kişiler uçaktan iner inmez çıkış noktalarını takip ederek havalimanından ayrılabilmektedir. Alan çıkışında taksiler, firma servisleri ya da kişisel araçların kullanımı ile istenilen yere ulaşım sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir