Çarşamba , Ekim 20 2021
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / İndirimli bilet nasıl alınır

İndirimli bilet nasıl alınır

Fırsatlardan birini yakalayarak indirimli uçak bileti alabilmek için öncelikle havayolu şirketlerinin bilet fiyatlandırma stratejilerini iyice analiz etmek gerekir zira bilet fiyatlarındaki indirimleri belirleyen birden fazla kriteri göz önünde bulundurur havayolu şirketleri. Havayolu şirketlerinde bilet fiyatlandırması ilgili şirket gelir departmanı tarafından yapılmakta, anılan gelir departmanları yılın belirli tarihlerinde bilet fiyatlarını oldukça indirimli olarak belirlemektedir. Tahmin edebileceğiniz üzere indirimli bilet fiyatlarını bulabileceğiniz tarihler özel günler, dini ve milli bayramlar ile insanların sıklıkla yaz aylarında tatile çıktığı zamanların dışındadır çünkü herkesçe bilinen tarihler özellikle tatil günleri havayolu şirketlerinin biletlerde indirimin aksine fiyatları yüksek tuttuğu tarihler arasındadır.

Havayolu firmaları biletleri fiyatlandırmadan önce geçmişe dönük istatistikler ve toplanan veriler çerçevesinde hangi uçuş hattının ne zaman yoğunluğa ulaşabileceği konusunda tahminler yapmakta ve hatların yoğunlaşacağı dönemde bilet fiyatları buna bağlı olarak yüksek tutulmaktadır. Söz konusu şirketlerin tahminlerini bizim de tahmin etmemiz pek zor değil zira herkes tarafından bilindiği üzere; birçoğumuzun benzer planlar yapıyor olması ve bu tarihlerin herkes tarafından bilinmesi o hattaki uçak biletlerine taleplerin artacağı anlamına geliyor. Bu tarihlerde indirimli bilet almak istemeniz durumda anılan tarihleri zaten tahmin edebiliyor olmamız sebebiyle özellikle dini ve milli bayram tarihleri neredeyse her yıl resmi kurumlar tarafından çok önceden açıklanmaktadır- bu tarihler yaklaşmadan bilet araştırması yaparak kendinize en uygun tarihlerdeki biletinizi alıp tatil planı yapmanız lehinize olacaktır.

İndirimli bilet almak istiyorsanız öncelikle erken rezervasyon yapmanızı önerebiliriz zira erken rezervasyon yapmanız durumunda uçuş hatlarının en yoğun olduğu tatil dönemlerinde dahi çok uygun fiyatlara uçuş bileti bulabileceksiniz demektir. Bunun dışında havayolu şirketlerinin belirli dönemlerde uyguladıkları promosyonlar söz konusudur söz konusu promosyonlar yurt içi uçuşlarını kapsadıkları gibi yurt dışı uçuşlarını da içermektedir, firmalar promosyonlu uçuşlarını genellikle kendi internet sitelerinden duyururlar bu nedenle indirimlerden haberdar olmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey firmaların internet sitelerine üye olmaktır böylece promosyon durumunda firmalar size bilgilendirme e-maili gönderecektir. İndirimli bilet bulmanın diğer bir seçeneği de pek çok internet sitesini karşılaştırmak ve ayrıca havayollarının kendi internet sitelerine de göz atmakta fayda var, bunun dışında bazı firmalar mobil uygulamalarına özel indirim de yapmaktadır, firmaların mobil uygulamalarını cep telefonunuza yüklemek de indirimli bilet bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir