Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / İstanbul Ankara Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Ankara Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul ve Ankara kentleri arasında gerçekleştirilen İstanbul Ankara Uçak Bileti  seferler için uçak bileti ile ilgili fiyat bilgisi ve detaylar öğrenilmek istendiğinde birçok havayolu şirketi tarafından farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulan biletlerin varlığından söz edebilmek mümkündür. İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara kentinde bulunan Esenboğa Havalimanı arasında sefer gerçekleştiren Anadolu Jet, Pegasus ve Türk Havayolları şirketlerinin biletleri 75 lira ile 350 lira arasında değişen fiyat seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. İstanbul Ankara destinasyonunda toplam yolculuk süresi 1 saat civarında olmaktadır.Sefer gerçekleştiren yerli havayolu şirketleri tarafından kişi başına 15 kilogram bagaj hakkı tanınmaktadır.

Ülkenin en büyük kenti olan ve en çok nüfusa ev sahipliği yapan İstanbul kentinde ticaret, turizm, sanayi gibi sektörler oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Geçmişten günümüze pek çok uygarlıktan izlerin bulunduğu bu tarihi kentte gezilecek çok sayıda tarihi, kültürel ve doğal güzellikler bulunmakta olup bunların başında Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camı, Eminönü ve Galata Kulesi gibi noktalar gelmektedir. Yurt içi ve yurt dışından pek çok turist bu ve benzeri güzellikleri görebilme adına kenti ziyaret etmektedir. Sanat ve kültür aktivitelerinin oldukça yoğun olduğu kentte oldukça keyifli vakit geçirebilmek mümkün olup gece hayatı eğlencesi yaşamak isteyenlerin uğrak noktaları arasında Taksim ve İstiklal Caddesi gelmektedir. İstanbul Ankara Uçak Bileti  sayesinde bu güzel yerleri görebilirsiniz.

Ülkenin başkenti olan ve yaklaşık olarak 5 milyon insanın yaşam sürdüğü Ankara kenti, Cumhuriyet döneminden sonra hızlı bir şekilde gelişmeye başlamış ve bu sayede günümüz itibariyle ülkenin en büyük ikinci kenti seviyesine yükselmiştir. Eski dönemlerden bu yana Hititler, Persler, Romalılar ve Selçuklular gibi uygarlıkların hüküm sürdüğü bölgede günümüz itibariyle gelişen ticaret ve sanayi sektörleri insanlar için önemli bir istihdam kaynağı olmuştur. Özellikle tekstil, gıda ve inşaat sektörlerinin geliştiği bölgede turizm anlamında da 1. Ve 2. Meclis binaları, Anıtkabir ve Ankara Kalesi gibi rotalar görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır. Gelişen bölgede lüks bir şekilde hizmet veren konaklama tesisleri bulunduğu gibi uygun fiyatlı oteller de mevcuttur. İstanbul Ankara Uçak Bileti aldığınızda tarihi eserleri, ünlü mekanları da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir