Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik ilçesinin Kurtköy semtine 1987 yılında alınan kararla birlikte kurulmuş olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçuş faaliyetlerine 2001 yılından itibaren başlanmıştır. İsmini ilk kadın Türk pilotu olan Sabiha Gökçen’den alan havalimanında hem iç hat hem de dış hat seferleri yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Avrupa’nın en büyük ve en modern havalimanlarından birisi olması amacıyla gereken yatırımların ve geliştirmelerin sürekli bir şekilde yapıldığı havalimanında her türlü teknolojik donanımlar bulunmakta ve modern restoranlar, seçkin kafeler, banka şubeleri ve ATM’leri, otopark, alışveriş merkezi gibi alanlar sayesinde yolcu ihtiyaçlarına uygun hizmetler sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı 2008 yılında alınan karar doğrultusunda üç şirketten oluşan konsorsiyuma devredilmiş ve faaliyetleri günümüze kadar bu şekilde sürdürülmeye devam edilmiştir.

Bursa ve Kocaeli kentlerinden direkt olarak ulaşım imkanının bulunduğu Sabiha Gökçen Havalimanına İstanbul içinden ise deniz otobüsü, belediye otobüsü veya taksi ile de ulaşım imkanı sağlanmıştır. Yurtiçinde Pegasus, Türk Havayolları, Anadolu Jet gibi yerli havayolu şirketleri ülke içerisindeki Van, Hatay, Kars, Adana, İzmir gibi pek çok noktaya iç hat seferlerini karşılıklı olarak gerçekleştirmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanındaki dış hat seferlerinde ise yerli ve yabancı birçok havayolu şirketi yer almakta olup Doha, Atina, Kuveyt, Londra gibi dünya üzerindeki pek çok noktaya karşılıklı olarak direk veya aktarmalı uçuşlar vasıtasıyla seyahat edebilmek mümkündür. Sabiha Gökçen Havalimanında acentesi ve kontuarı bulunan birçok havayolu şirketi vasıtasıyla uçuş sonrası müşterilerin ihtiyaç duyabileceği otel rezervasyonu, araç kiralama işlemleri gibi hizmetler de son derece modern bir şekilde ve cazip fiyat seçenekleri ile yolcuların beğenisine sunulmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanında yer alan bölümlere bakıldığında ise hava bilgi yönetimi ofisi, yangın- kaza kurtarma birimi, ilkyardım ve sağlık ekibi, güvenlik ve denetim merkezleri gibi kısımlar bulunmakta olup bu alanlarda yapılan yatırımlara bağlı olarak son derece modern hizmetler verilmektedir. Müşterilerin huzur içinde ve seyahat öncesi ya da sonrası zamanlarını keyifli bir şekilde geçirmesi için gereken çalışmaların bir bütün halinde sürdürüldüğü Sabiha Gökçen Havalimanı ülke içerisindeki havayolu taşımacılığının gelişimine de önemli katkılar sunmakta ayrıca ülke imajı ve prestiji açısından önemli bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir