Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / İzmir Ağrı Uçak biletleri satışa çıkıyor

İzmir Ağrı Uçak biletleri satışa çıkıyor

Direk olarak uçuş olmadığı için aktarmalı İzmir Ağrı uçak biletleri satılırken artık direk uçuş seferlerine ait biletler satışa çıkıyor, seferler şu an için sadece aktarmalı olarak gerçekleştirilebilmekte, aktarmasız uçuşlar ise şu an için mümkün olmamaktadır. Ancak; sayın cumhurbaşkanının partisinin Ağrı il kongresinde yapmış olduğu konuşmada İzmir-Ağrı uçak seferlerinin haftanın üç günü 28 Ocak 2018 tarihinden itibaren gerçekleştirileceği haberini paylaşmasıyla birlikte İzmir’den Ağrı’ya veya Ağrı’dan İzmir’e uçakla seyahat etmek artık bir eziyet olmaktan çıkacağa benziyor. Zira her ne kadar haftanın hemen hemen her günü özellikle Türk Hava Yolları tarafından İzmir-Ağrı, Ağrı-İzmir arası uçak seferleri sıklıkla gerçekleştirilse de anılan seferler aktarmalı olmakla beraber aktarmaların sayısı kimi zaman ikiye kadar çıkmaktadır.

İzmir-Ağrı uçak seferlerinin başlamasının en önemli noktasını uçuş süresini hemen hemen yarıya indirecek olmasıdır, zira iki şehir arasındaki seferler şu an için en az bir aktarmayla sağlanmakta ve bir aktarmalı uçuş süresi yaklaşık olarak 4 veya 5 saati bulmaktadır. Buradaki en büyük sıkıntıyı elbette ki havaalanlarında aktarma sırasında beklenilen süre yaratmaktadır, ne yazık ki İzmir-Ağrı seferleri her zaman bir aktarmalı olarak gerçekleştirilememekte sıklıkla iki aktarmalı olarak yapılmaktadır. Bu durumda öncelikle İzmir’den İstanbul’a daha sonra ise İstanbul’dan Ankara’ya geçilmekte, Ankara’dan ise Ağrı’ya yolculuk devam etmektedir. Hatta bazı uçuşlarda İstanbul aktarması sırasında havaalanı değişimi dahi gerekebilmekte, böylece iki şehir arası seyahat etmek adeta bir eziyete dönüşmektedir.

Ülkemizin neredeyse en batısı ile en doğusu arasında gerçekleştirilecek olan bu aktarmasız seferler zamandan tasarrufun yanı sıra, uçuş için ödeyeceğiniz miktarı da yarı yarıya azaltacak gibi görünüyor. Zira şu anda bir aktarmalı Türk Hava Yollarının ekonomi sınıfından uçuş tercih edildiğinde ödemeniz gereken miktar yaklaşık olarak 300 Türk Lirası ile 1000 Türk Lirası arasında değişmekte iken, iki aktarmalı yine aynı koşullarda bir uçuş tercih edildiği takdirde ödenmesi gereken miktar yaklaşık olarak 1700 Türk Lirası artacaktır. Sayın cumhurbaşkanının verdiği haberle birlikte 28 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlayacak olan seferler hem zamandan hem de uçuş için ödenmesi gereken miktardan neredeyse yüzde elli oranında tasarruf edilmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir