Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / İzmir gezilecek yerler ve kulüpler

İzmir gezilecek yerler ve kulüpler

Ülkemizin en güzel şehirleri arasında bulunan İzmir birçok doğal ve tarihi güzelliğin yanında gezilecek ve eğlenilebilecek kulüpler de bulunmaktadır. İzmir denilince akla ilk gelen mekân kordon boyudur. Alsancak’ta yer alan kordon boyu yürüyüş ve toplanma alanları arasında bulunmaktadır. Bu bakımdan da birçok olaya şahitlik eden kordonda ayrıca kara ile deniz birleşmekte ve muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Cumhuriyet Meydanından İzmir Limanına kadar uzanan kordon boyunda fayton ile gezme seçeneği de bulunmakta ve insanlar bu şekilde de keyifli zamanlar geçirebilmektedir. İzmir’de görülebilecek tarihi mekânlar arasında St. Polycarp Kilisesi üst sıralarda bulunmaktadır. 1625 yılında yapılan kilisede bulunan işlemeler ve mimari yapı dikkat çekerken buraya ait hikâye ise insanları etkilemektedir.

Ege Üniversitesi içerisinde yer alan Botanik Bahçesi İzmir’e gelen kişilerin ziyaret ettiği mekânlar arasında bulunmaktadır. 1962 yılında kurulan bahçe zaman içinde daha da genişlemiş ve içinde bulundurduğu bitki türlerini artırmıştır. Su kaplumbağaları ile Japon balıklarının yer aldığı bahçe özellikle çocuklu aileler için gezilecek mekanlar arasında bulunmaktadır. Bunun dışında Konak’ta bulunan tarihi saat kulesi de ziyaret edilen yerlerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Sultan Abdülhamit’in tahta çıkmasının 25. yıldönümü için 1901 yılında yapılan kule halen sapasağlam ayakta durmaktadır. Etrafından bulunan meydan da ise simitçiler yer almakta ve hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

İzmir’de bulunan çok sayıda gece kulübünde insanlar sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilmektedir. Bunlar farklı semt ya da bölgelerde yer almasına rağmen insanlar buralara giderek eğlenmektedir. Farklı tarzdaki müzikleri ile dikkat çeken mekanlarda kişiler istekleri doğrultusunda müzik çalan odalardan bir tanesini tercih ederek eğlenebilmektedir. Yapılan animasyon gösterileri ve dans şovları da insanları etkilemektedir. Ayrıca söz konusu mekanlarda insanlar farklı içecekler alabilirken bunların çok büyük bir bölümünü alkollü içecekler oluşturmaktadır. Bunların dışında bu tür yerlere gidebilmek için insanların giyimlerine biraz daha özen göstermesi gerekebilmektedir. İzmir içerisinde yer alan bazı gece kulüplerinde bu tür uygulamalar yapılmakta ve içerideki insanların şık olması istenmektedir. Bundan dolayı da bazı kişiler içeri alınmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir