Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Kapadokya Havalimanı Terminal Servisi

Kapadokya Havalimanı Terminal Servisi

Kapadokya Havalimanı kent merkezine 25 kilometre mesafede bulunmakta olup 1998 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve iç ve dış hat olmak üzere toplamda 2 terminale ev sahipliği yapmaktadır. Yıllar geçtikçe daha fazla rağbet görmesine rağmen sürekli uçuşların gerçekleştiği bir havalimanı olarak kullanılmamaktadır. Özellikle Ankara, İstanbul, Antalya üzerinden seferleri karşılayan havalimanın da dış hat uçuşları da gerçekleşmektedir. 400 kapasiteli araç parkı bulunan ve 2 farklı araç kiralama ofisi ile hizmet veren terminalde minimal düzeyde sağlık ve ilk yardım üniteleri hizmet sunmaktadır. Benzer biçimde küçük şeylerin satın alınabileceği bir büfe de alanda yer almaktadır. Çok fazla uçuş seferinin olmaması nedeni ile alışveriş yapılacak olan yerlerin sayısı fazla değildir. Bu nedenle yolcuların yanlarında yiyecek ve içecek bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

3500 metre karelik alana sahip olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı yılda 700.000 yolcu kapasitesine sahiptir. İç ve dış hat terminallerini kullanarak giriş yapan yolcu sayısı son derece fazla olmaktadır. Havaalanı içerisinde 3000×45 metre boyutlarında 110 PCN beton pist ve 5 tane uçak bulunmaktadır. 240×120 boyutlarında 110 PCN apronlar da alan da yer almaktadır. Teknik bilgilerin son derece yeterli olduğu Kapadokya Havalimanı’nda birçok hizmetten faydalanmakta mümkün olmaktadır. Aydınlanma, itfaiye, sağlık ve banka hizmetlerinden yolcuların faydalanması sağlanmaktadır. Otopark alternatifleri olan terminalde 400 aracın barınmasına imkan sağlanmaktadır.

Kaliteli bir hizmet anlayışı ile hareket eden Kapadokya Havalimanı iç ve dış hatlarda seyahat eden yolcularına seyahatleri süresince en konforlu hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Gerekli donanıma sahip olan havalimanında verilen hizmetler; sağlık, bagaj, PTT, dinlenme alanları, oto kiralama, küçük ticari alanlar, büfe gibi sıralanabilmektedir. Yanı sıra kayıp eşyalar için kayıp eşya bölümü bulunmaktadır. Bagajların korunmasına yönelik olarak gerekli önlemlerin alınması ve bu konuda yolcuların uyarılması sağlanmaktadır. Ayrıca güvenlik güçleri de her daim iç ve dış hatlarda yer almaktadır.Check-in işlemlerini gerçekleştiren danışmanlar ve uçuşla ilgili tüm detayları öğrenebileceğiniz görevlileri ile Kapadokya Havalimanı her türlü bilgiyi sunmaktadır. Dinlenme alanlarında internete girebilmek ve TV izlemek de mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir